Kazań 2013. Kamila Stepaniuk mistrzynią uniwersjady

Kamila Stepaniuk z Podlasia Białystok zdobyła złoty medal w skoku wzwyż uniwersjady w Kazaniu. Na podium stanął także sprinter z Podlasia Kamil Kryński.

Stepaniuk stoczyła wspaniałą walkę o złoto, pomimo że konkurs dla podopiecznej Michała Lićwinki nie układał się najlepiej. Pierwszą zrzutkę zaliczyła już na wysokości 187 cm. Potem jeszcze w drugiej próbie pokonała 190, 194 i 196 cm, a 192 cm za pierwszym razem. Druga w konkursie Rosjanka Maria Kuchina także skoczyła 196 cm, ale dopiero za trzecim podejściem, i to zadecydowało, że Polka była pierwsza.

Tak więc Stepaniuk nic nie straciła z wysokiej formy, gdy na początku czerwca ustanowiła rekord Polski - 199 cm. To dobry prognostyk przed mistrzostwami Polski w następny weekend, a także sierpniowymi mistrzostwami świata.

Inna Polka w finale uniwersjady, Justyna Kasprzycka, zajęła ósme miejsce - 184 cm.

Natomiast Kamil Kryński, także z Podlasia, był w składzie polskiej sztafety 4 x 100 metrów, która zajęła trzecie miejsce. Kryński biegł na ostatniej zmianie, a w składzie sztafety byli jeszcze Jakub Adamski, Dariusz Kuć i Artur Zaczek. Polacy pobiegli w czasie 39,29 s, a wygrała Ukraina z wynikiem 38,56 s. Wcześniej Kryński zajął siódme miejsce w biegu na 200 metrów.

Gorzej w piątek wypadły strzelczynie z białostockich klubów. Karolina Baszeń z Podlasie 4G nie przebiła się do finału w pistolecie pneumatycznym i zajęła 16. miejsce. W sumie Baszeń miała 376 punktów i do finału zabrakło jej 4 punktów.

Z kolei w karabinie pneumatycznym do finału nie zdołała awansować Żaneta Iwaszuk z Kalibra Białystok.