Wigry Suwałki przeszły pierwszą przeszkodę w Pucharze Polski

W sobotę II-ligowe Wigry Suwałki pokonały w Kartuzach drużynę Cartusii po rzutach karnych 5:3 (w regulaminowym czasie gry i po dogrywce było 0:0) i awansowały do rundy wstępnej Pucharu Polski

Pierwsza połowa spotkania rundy przedwstępnej Pucharu Polski w Kartuzach zakończyła się bezbramkowym remisem. Choć zespół z Suwałk starał się w niej kontrolować sytuację na boisku, to jednak Cartusia (pomorsko-zachodniopomorska III liga) w 34. minucie po kontrataku mogła objąć prowadzenie.

Po przerwie akcje Wigier były groźniejsze, a bramkarz III-ligowca z Kartuz Łukasz Jankowski pokazał swoje umiejętności, broniąc strzał głową Dawita Makaradze w 59. minucie. Na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry z rzutu wolnego tuż sprzed linii pola karnego w mur obrońców trafił Tomasz Tuttas, a dobitka Karola Dragowskiego była niecelna. W końcówce spudłował jeszcze z pięciu metrów Tuttas, który znalazł się w doskonałej sytuacji po dośrodkowaniu Mateusza Romachowa, i do wyłonienia zwycięzcy sobotniego spotkania potrzebna była dogrywka.

Ale także ona nie przyniosła rozstrzygnięcia. O awansie zdecydowały dopiero rzuty karne. Lepiej strzelali je piłkarze II-ligowca. Wigry wygrały serię jedenastek 5:3 i w następnej rundzie Pucharu Polski, wstępnej, zmierzą się w środę na własnym obiekcie ze Zniczem Pruszków (rywalem w grupie wschodniej zbliżającej się nowej edycji II ligi).

Na tym szczeblu pucharowych rozgrywek zagra również drugi z Podlaskich zespołów - III-ligowy ŁKS 1926 Łomża, którego przeciwnik w fazie przedwstępnej, Radomiak Radom, zrezygnował z występów w Pucharze Polski. Łomżanie w środę o awans do pierwszej rundy powalczą więc ze zwycięzcą meczu Odra Opole - Energetyk ROW Rybnik.

Już w niedzielę (godz. 19.47) zespół Wigier rozegra kolejne spotkanie: będzie to sparing w Suwałkach z I-ligowym Stomilem Olsztyn, a zarazem pożegnanie piłkarskie Daniela Ołowniuka. Przypomnijmy, że drużyna prowadzona przez trenera Donatasa Vencevicusa zainauguruje rywalizację w grupie wschodniej II ligi 27 lipca (godz. 19) spotkaniem na własnym obiekcie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Cartusia Kartuzy - Wigry Suwałki 0:0 (0:0), w karnych 3:5

Strzelcy bramek dla Wigier w serii rzutów karnych: Tomasz Tuttas, Kamil Wenger, Dawit Makaradze, Kamil Lauryn, Karol Drągowski.

Wigry: Salik - Lauryn, Karankiewicz Ż, Wenger, Tarnowski - Omilianowicz (78. Romachów), Atanacković Ż, Drągowski, Pomian - Makaradze, Tuttas Ż.