Kazań 2013. Medale Uniwersjady dla strzelca i kajakarek z Podlaskiego

Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów i Magdalena Krukowska z Dojlid Białystok zdobyły medale w kajakarstwie podczas Uniwersjady w Kazaniu. Na podium stanął także strzelec Kalibra Białystok Paweł Pietruk
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Bardzo udany poniedziałek ma za sobą Dzieniszewska ze Sparty. Kajakarka najpierw zdobyła srebro w jedynce na 500 metrów. Niewiele ponad godzinę później popłynęła w składzie czwórki na tym dystansie, która uplasowała się na trzecim miejscu. W brązowej osadzie była także Magdalena Krukowska z Dojlid, a ponadto Agnieszka Kowalczyk i Ewelina Wojnarowska.

Jest także medal Uniwersjady dla strzelca Kalibra Białystok. Paweł Pietruk był w składzie drużyny, która wywalczyła srebro w konkurencji karabinu małokalibrowego leżąc. Wygrali Chińczycy, a brąz przypadł Rosjanom. Oprócz Pietruka barw Polski bronili jeszcze Tomasz Bartnik i Bartosz Jasiecki.

Indywidualnie w tej konkurencji Pietruk uplasował się na szóstym miejscu.

Nie udał się natomiast start Żanecie Iwaszuk z Kalibra. W konkurencji karabinu małokalibrowego w trzech postawa zajęła 16. miejsce, a drużyna Polek została sklasyfikowana na ósmym miejscu.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS