Podlaskie nadzieje mistrzostw Europy w Rieti

Ósemka lekkoatletów z województwa podlaskiego wystartuje w zaczynających się w czwartek mistrzostwa Europy juniorów (do lat 19) w Rieti.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Wśród 60 zawodników, którzy na zawodach we Włoszech będą reprezentowali Polskę, jest piątka przedstawicieli Podlasia Białystok. W skoku wzwyż będzie rywalizowało dwóch młodych lekkoatletów białostockiego klubu: Piotr Sawczyński i Damian Nowicki. Obaj podopieczni Roberta Nazarkiewicza mają rekordy życiowe z tego roku po 215 cm. Na listach europejskich w tej kategorii wiekowej kilkunastu zawodników w tym roku skakało wyżej, ale żaden nie ma lepszego wyniku niż 218 cm.

Szansę na dobry wynik w finale ma kulomiot Artur Gorlewski z Podlasia, którego tegoroczny rezultat 19,08 m jest dziewiątym na listach.

Najlepsi w tej konkurencji pchają ponad 20 metrów, a przewodzący na listach europejskich zawodnik z Bośni i Hercegowiny Mesud Pezer uzyskał 20,40 m.

Dojście do finału to będzie dobry wynik dla dyskobola Patryka Łabieńca, który ma 25. wynik w Europie - 55,22 m. Czołówka rzuca ponad 63 metry.

Także trudna walka o finałową dwunastkę czeka w skoku w dal Ewę Korniluk. Jej rekord życiowy 6,11 m to dopiero 30. wynik w Europie.

Z kolei z Bojar Białystok do Rieti pojedzie dwójka zawodników. Martyna Dąbrowska ma szansę wystąpić w sztafecie 4x400 metrów, która jest wymieniana wśród nadziei do podium. Natomiast Marcin Jabłoński pobiegnie na 400 metrów przez płotki. Tegoroczny najlepszy wynik białostoczanina to 52,27 s i plasuje go na jedenastym miejscu na listach. Prowadzi Rosjanin Timofey Chalyy - 49,78 s.

Swego przedstawiciela w mistrzostwach Europy ma także Hańcza Suwałki. Jest to oszczepnik Maciej Śniatkowski, którego najlepszy wynik z tego roku to 70,48 m (20. miejsce na listach).

Więcej informacji na bialystok.sport.pl