Rieti 2013. Medal kulomiota, zawodnik Podlasia dziesiąty

Artur Gorlewski z Podlasia Białystok zajął dziesiąte miejsce w finale pchnięcia kulą mistrzostw Europy juniorów (do lat 19) w Rieti. Do finału skoku wzwyż awansował Piotr Sawczyński.

Gorlewski w swojej najlepszej finałowej próbie uzyskał 18,22 m. Jest to wynik gorszy od jego najlepszego w tym sezonie - 19.08 m. Pierwsze miejsce zajął faworyzowany Bośniak Mesud Pezer (20,44 m). W finale startowało jeszcze dwóch Polaków: Andrzej Regin zajął trzecie miejsce (20,07 m), a Dawid Krzyżan czwarte (19,98 m).

Do finału skoku wzwyż zakwalifikował się Piotr Sawczyński z Podlasia. Wynik, który dawał automatyczny awans do finałowej dwunastki, był ustalony na 216 cm. Ale już na niższych wysokościach odpadali kolejni zawodnicy i aby być pewnym udziału w finale, wystarczyło 212 cm. Tyle właśnie skoczył Sawczyński w drugiej próbie.

W finale nie wystąpi inny skoczek Podlasia Damian Nowicki, który zdołał pokonać tylko 203 cm i został sklasyfikowany na 18. miejscu. Obaj podopieczni Roberta Nazarkiewicza mają rekord życiowy 215 cm.

Do finału nie zdołał się przebić także oszczepnik Hańczy Suwałki Maciej Śniatkowski. W kwalifikacjach rzucił 65,22 m, co dało mu 17. miejsce. Najlepszy wynik Śniatkowskiego z tego roku to 70,48 m.