Lekkoatleci startowali w mistrzostwach Europy w Rieti

Siódme miejsce w finale skoku wzwyż mistrzostw Europy juniorów (do lat 19) w Rieti zajął Piotr Sawczyński z Podlasia Białystok.

Sawczyński pierwszą zrzutkę w sobotnim finale miał na wysokości 210 cm. Tą wysokość pokonał w drugiej próbie, potem 212 cm w pierwszej, 214 cm w trzeciej i miał trzy zrzutki na 216 cm. Wygrał Niemiec Tobias Potye z rezultatem 220 cm. Rekord życiowy Sawczyńskiego to 215 cm.

Na półfinale 400 metrów przez płotki zakończył udział w mistrzostwach Europy Marcin Jabłoński z Bojar Białystok. Z dwóch biegów półfinałowych miał najgorszy czas 53,69 s i został sklasyfikowany na 16. miejscu.

Do finału rzutu dyskiem nie zakwalifikował się Patryk Łabieniec z Podlasia Białystok. Rekord życiowy uzyskany w kwalifikacjach 53,97 m pozwolił na zajęcie 13. miejsca. Ostatnim dyskobolem, który zakwalifikował się do finałowej dwunastki, był Rosjanin z wynikiem 55,14 m.

Gorzej wypadła w skoku w dal Ewa Korniluk z Podlasia. W kwalifikacjach miała tylko jedną udaną i to słabą próbę - 5,34 m. Dało jej to 25. miejsce. Tegoroczny rekord życiowy Korniluk wynosi 6,11 m, a ostatnia zawodniczka, która zakwalifikowała się do finału skoczyła 6,08 m.

W niedzielę być może w Rieti wystąpi Martyna Dąbrowska z Bojar Białystok. Zawodniczka ma szansę znaleźć się w składzie sztafety 4x400 metrów, która jest typowana do medalu.