Moskwa 2013. Polska sztafeta nie awansowała do finału

Kamil Kryński z Podlasia Białystok biegł na ostatniej zmianie polskiej sztafety 4 x 100 m, która w biegu kwalifikacyjnym zajęła piąte miejsce.

Polacy to czwarta sztafeta z mistrzostw świata sprzed dwóch lat. W niedzielę w biegu eliminacyjnym Polska pobiegła w składzie Robert Kubaczyk, Grzegorz Zimniewicz, Karol Zalewski i Kryński. Nasi sprinterzy z najlepszym wynikiem w sezonie 38,51 s, pomimo nie najlepszych zmian, uplasowali się na piątej pozycji. Automatyczny awans do finału dawały dwa pierwsze miejsca plus dwa zespoły z najlepszymi czasami z trzech biegów kwalifikacyjnych. Pierwszy bieg kwalifikacyjny (z Polakami) wygrali Brytyjczycy - 38.12 s.

Kryński w tym sezonie zdobył brąz w sztafecie na Uniwersjadzie, a podczas mistrzostw Polski trzy razy stawał na podium (złoto w sztafecie i srebro na 100 i 200 metrów).

Oprócz Kryńskiego w Moskwie z Podlasia startowała jeszcze Kamila Stepaniuk, która w skoku wzwyż zajęła siódme miejsce - 193 cm.