Dobry początek podlaskich kajakarzy na mistrzostwach świata

Trzy miejsca w finałach A wywalczyli w czwartek kajakarze z podlaskich klubów - pierwszego dnia mistrzostw świata w Duisburgu.

Bezpośredni awans do finału uzyskała Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów, która wygrała swój bieg eliminacyjny w K-1 1000 m. W piątek wraz z Karoliną Nają, Beatą Mikołajczyk i Magdaleną Krukowską popłynie w eliminacjach olimpijskiej konkurencji K-4 500 m. Z tą osadą związane są nadzieje medalowe. Natomiast Krukowska z Dojlid Białystok wraz z Eweliną Wojnarowską zajęły drugie miejsce w K-2 1000 m i także bezpośrednio awansowały do sobotniego finału.

Z kolei przez półfinał musiał się przebijać w jedynce na 1000 m Rafał Rosolski z Dojlid. W eliminacjach zajął drugie miejsce, przegrywając z Duńczykiem. W półfinale także był drugi za Słowakiem, ale dało mu to awans do finału A.

W piątek do rywalizacji przystąpi w jedynce na 500 m Marek Twardowski z Cresovii Białystok.