Kajakarstwo. Apetyty były na medale, a skończyło się...

Edyta Dzieniszewska nie zdobyła w niedzielę kolejnego medalu na mistrzostwach świata. Miejsce poza podium na zawodach w Duisburgu zajął też Marek Twardowski

Zawodniczka Sparty Augustów w sobotę wywalczyła brązowy krążek. Na trzeciej pozycji zakończyła zmagania w nieolimpijskiej konkurencji - jedynce na 1000 metrów. Kolejną szansę na medal Dzieniszewska miała w niedzielę. Wówczas to wraz z Magdaleną Krukowską (Dojlidy Białystok), Karoliną Nają (AZS Gorzów Wielkopolski) i Beatą Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) popłynęła w finale na 500 metrów. W tej olimpijskiej konkurencji Polki zajęły czwarte miejsce. Wygrały Węgierki przed Niemkami i osadą Białorusi.

Bez medalu z mistrzostw świata powróci Marek Twardowski. Kajakarz reprezentujący obecnie barwy Cresovii Białystok w niedzielę popłynął w finale jedynek na 500 metrów. Zmagania zakończył na szóstej pozycji.

W niedzielę w finale B rywalizowała z kolei polska czwórka na 1000 metrów. Osada w składzie z Rafałem Rosolskim i Pawłem Florczakiem z Dojlid Białystok zajęła w tym wyścigu drugą pozycję. Rosolski był też szósty w rywalizacji jedynek na 1000 metrów.

Z kolei wspomniana wcześniej Krukowska w sobotę wraz z Eweliną Wojnarowską zajęła czwartą pozycję w K2 1000 metrów.