Trzecie miejsce Patrycji Maliszewskiej w sprincie na otwarcie sezonu olimpijskiego

Patrycja Maliszewska (Juvenia Białystok) wywalczyła trzecie miejsce na 500 metrów i piąte na 1000 metrów na rozgrywanych w holenderskim Heerenveen zawodach Invitation Cup (pierwsza międzynarodowa impreza w sezonie olimpijskim, w której uczestniczyła dwunastoosobowa reprezentacja Polski)
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Dziesiąty na 500 metrów był Jakub Jaworski (Juvenia Białystok). To trzy najlepsze rezultaty Polaków osiągnięte w Heerenveen w wyścigach indywidualnych.

W generalnej klasyfikacji Invitation Cup spośród naszych reprezentantów najwyżej uplasowała się Patrycja Maliszewska, która zajęła piątą lokatę (trzecie miejsce na 500 metrów, piąte na 1000 metrów, dwudzieste na 1500 metrów). Wygrała Brytyjka Elise Christie (pierwsze miejsce na 500 i 1000 metrów, drugie na 1500 metrów). Wśród mężczyzn zwyciężył także zawodnik z Wielkiej Brytanii, Jack Whelbourne. Na 15. miejscu w generalnej klasyfikacji uplasował się Jakub Jaworski.

W Holandii biało-czerwoni wystąpili w składzie: Paula Bzura, Natalia Maliszewska Patrycja Maliszewska, Jakub Jaworski, Wojciech Kraśnicki, Dawid Rzemieniecki (wszyscy - Juvenia Białystok), Aida Bella, Barbara Kobylakiewicz, Marta Wójcik, Adam Filipowicz (AZS Politechnika Opolska), Michał Domański i Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg).

Występ w Invitation Cup był pierwszym międzynarodowym sprawdzianem reprezentacji przed startami w Pucharze Świata. Inauguracja zawodów tego cyklu odbędzie się w Szanghaju (26-29 września). W listopadzie, podczas drugiej i trzeciej imprezy Pucharu Świata, łyżwiarze walczyć będą o kwalifikacje na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi (7-23 lutego 2014 r.).

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Klasyfikacja zawodów Invitation Cup w Heerenveen

Kobiety

1500 metrów: 1. Jorien Ter Mors (Holandia); 2. Elise Christie (Wielka Brytania); 3. Bernadett Heidum (Węgry); (...) 13. Paula Bzura (Polska, Juvenia Białystok); 15. Barbara Kobylakiewicz (Polska, AZS Politechnika Opolska); 18. Aida Bella (Polska, AZS Politechnika Opolska); 19. Natalia Maliszewska (Polska, Juvenia Białystok); 20. Patrycja Maliszewska (Polska, Juvenia Białystok); 23. Marta Wójcik (Polska, AZS Politechnika Opolska).

1000 metrów: 1. Elise Christie; 2. Bernadett Heidum; 3. Jorien Ter Mors; (...) 5. Patrycja Maliszewska; 14. Marta Wójcik; 15. Barbara Kobylakiewicz; 17. Paula Bzura; 25. Natalia Maliszewska; 26. Aida Bella.

500 metrów: 1. Elise Christie; 2. Jorien Ter Mors; 3. Patrycja Maliszewska; (...) 12. Aida Bella; 15. Natalia Maliszewska; 18. Marta Wójcik; 20. Barbara Kobylakiewicz; 21. Paula Bzura.

Klasyfikacja łączna: 1. Elise Christie; 2. Jorien Ter Mors; 3. Bernadett Heidum; (...) 5. Patrycja Maliszewska; 17. Barbara Kobylakiewicz; 18. Paula Bzura; 20. Marta Wójcik; 22. Aida Bella; 23. Natalia Maliszewska

Sztafeta: 1. Holandia; 2. Węgry; 3. Wielka Brytania; 4. Polska.

Mężczyźni

1500 metrów: 1. Jack Whelbourne (Wielka Brytania); 2. Freek van der Wart (Holandia); 3. Sandor Liu Shaolin (Węgry); (...) 20. Dawid Rzemieniecki (Polska, Juvenia Białystok); 23. Sebastian Kłosiński (Polska, Orzeł Elbląg); 24. Jakub Jaworski (Polska, Juvenia Białystok); 25. Wojciech Kraśnicki (Polska, Juvenia Białystok); 28. Adam Filipowicz (Polska, AZS Politechnika Opolska); 36. Michał Domański (Polska, Orzeł Elbląg).

1000 metrów: 1. Viktor Knoch (Węgry); 2. Freek van der Wart; 3. Yoon-Gy Kwak (Korea); (...) 19. Wojciech Kraśnicki; 22. Jakub Jaworski; 24. Dawid Rzemieniecki; 26. Sebastian Kłosiński; 28. Adam Filipowicz; 34. Michał Domański.

500 metrów: 1. Jack Whelbourne; 2. Niels Kerstholt (Holandia); 3. Sandor Liu Shaolin; (...) 10. Jakub Jaworski; 13. Sebastian Kłosiński; 23. Wojciech Kraśnicki; 26. Adam Filipowicz; 28. Michał Domański; 39. Dawid Rzemieniecki.

Klasyfikacja łączna: 1. Jack Whelbourne; 2. Freek van der Wart; 3. Viktor Knoch; (...) 15. Jakub Jaworski; 18. Sebastian Kłosiński; 21. Wojciech Kraśnicki; 29. Adam Filipowicz; 30. Dawid Rzemieniecki; 36. Michał Domański.

Sztafeta: 1. Wielka Brytania; 2. Węgry; 3. Polska; 4. Holandia.