Edyta Dzieniszewska z dwoma medalami mistrzostw świata

Edyta Dzieniszewska zdobyła dwa medale, oba w nieolimpijskich konkurencjach, na mistrzostwach świata w kajakarstwie.

Zawodniczka Sparty Augustów w ostatniej konkurencji rozgrywanej w niedzielny wieczór na zawodach w Duisburgu (sztafecie na 200 metrów) wywalczyła srebrny medal. Wraz z Dzieniszewską z krążka cieszyły się Karolina Naja (AZS Gorzów Wielkopolski), Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) i Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz). Polki przegrały tylko z Węgierkami.

W sobotę z kolei kajakarka z Augustowa uplasowała się na najniższym stopniu podium w jedynce na 1000 metrów.

- Edyta o jakieś 80 metrów za szybko zaczęła finiszować, a mogła pokusić się o srebrny medal - uważa trener żeńskiej kadry Tomasz Kryk.

Dzieniszewskiej nie udało się jednak zdobyć medalu w bardziej prestiżowej konkurencji, jaką jest olimpijska czwórka na 500 metrów. Zawodniczka Sparty Augustów płynąc wraz z Magdaleną Krukowską (Dojlidy Białystok), Nają i Beatą Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) zajęła czwarte miejsce.

Bez medalu z mistrzostw świata powróci z kolei Marek Twardowski. Kajakarz reprezentujący obecnie barwy Cresovii Białystok w niedzielę popłynął w finale jedynek na 500 metrów. Zmagania zakończył na szóstej pozycji.

W niedzielę w finale B rywalizowała natomiast polska czwórka na 1000 metrów. Osada w składzie z Rafałem Rosolskim i Pawłem Florczakiem z Dojlid Białystok zajęła w tym wyścigu drugą pozycję (w łącznej klasyfikacji było to jedenaste miejsce). Rosolski był też szósty w rywalizacji jedynek na 1000 metrów.

Z kolei wspomniana wcześniej Krukowska, oprócz czwartej pozycji w czwórce na 500 metrów, zajęła też czwarte miejsce w K2 na 1000 metrów płynąc wraz z Wojnarowską.