Wigry Suwałki wygrały w Pruszkowie ze Zniczem

W piątkowym spotkaniu ósmej kolejki grupy wschodniej II ligi suwalskie Wigry pokonały na wyjeździe Znicz Pruszków 2:1

Zespoły Wigier i Znicza spotkały się już w tym sezonie. W lipcowym meczu rundy wstępnej Pucharu Polski 1:0 wygrała drużyna z Suwałk po bramce Adriana Karankiewicza. W piątek w pojedynku w II lidze górą ponownie byli suwalscy piłkarze. Gole dla drużyny prowadzonej przez trenera Donatasa Vencevicusa zdobyli: Piotr Karłowicz (to pierwsza bramka wypożyczonego z Wisły Kraków 20-letniego napastnika w rozgrywkach grupy wschodniej) i Tomasz Tuttas (czwarte trafienie).

W 10. minucie z dystansu strzelał pomocnik Wigier Nelson Becerra, lecz z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz Znicza, Michał Bigajski. W odpowiedzi Rafał Kosiec próbował zaskoczyć z kolei golkipera Wigier - Karol Salik wybił piłkę na rzut rożny. Po około 20 minutach gry gospodarze wyprowadzili kontrę, która mogła dać im prowadzenie. Strzał piłkarza Znicza był jednak minimalnie niecelny. Skuteczniejszy okazał się napastnik Wigier, Piotr Karłowicz, który w 32. minucie przejął piłkę po wybiciu obrońcy drużyny z Pruszkowa i przerzucił ją nad Bigajskim. Gościom z Suwałk nie udało się długo utrzymać prowadzenia. W końcówce pierwszej połowy wyrównał na 1:1 Adrian Paluchowski.

Kilka minut po przerwie Znicz miał doskonałą okazję, aby wygrywać 2:1 w piątkowym meczu. Bartosz Niksiński nie zdołał jednak pokonać Karola Salika w sytuacji sam na sam. Za to Wigry, po godzinie gry, znów wysforowały się na czoło. Wprowadzony po przerwie za Nelsona Becerrę, Tomasz Tuttas wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Romachowa, który również pojawił się na boisku w 46. minucie, zmieniając Dawita Makaradze.

Znicz zaatakował w końcowej fazie meczu, próbując zdobyć punkt, lecz defensywa zespołu z Suwałk nie pozwoliła gospodarzom wyrównać. W 83. minucie z dystansu uderzał Kamil Tomas. Jednak interwencja Salika nie dopuściła do zmiany rezultatu. Wigry pokonały drużynę z Pruszkowa 2:1.

Po piątkowym zwycięstwie Wigry Suwałki mają na koncie 15 punktów i umocniły się w czołówce tabeli grupy wschodniej II ligi. Za tydzień, w następnej kolejce, podopieczni trenera Donatasa Venceviciusa zmierzą się z Legionovią na własnym obiekcie.

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)

Strzelcy bramek: Adrian Paluchowski (45.) - Piotr Karłowicz (32.), Tomasz Tuttas (61.).

Wigry: Salik - Bogusz Ż, Lauryn, Wenger, Widejko - Pomian, Drągowski, Becerra (46. Tuttas), Tarnowski - Makaradze Ż (46. Romachów, 89. Jegliński), Karłowicz (69. Radzio).

Pozostałe spotkania 8. kolejki

Sobota: Motor Lublin - Stal Rzeszów (godz. 15); Olimpia Zambrów - Stal Stalowa Wola, Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg, Wisła Puławy - Concordia Elbląg (wszystkie mecze - godz. 16); Legionovia Legionowo - Garbarnia Kraków (godz. 16.30); Stal Mielec - Pogoń Siedlce (godz. 18).

Niedziela: Pelikan Łowicz - Radomiak Radom (godz. 11.15); Limanovia Limanowa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki (godz. 17).