Najlepszy polski mikst nie zagra już razem. Rozstanie po ośmiu latach

Robert Mateusiak i Nadia Zięba to najbardziej utytułowana para w historii polskiego badmintona. Ten duet razem już najprawdopodobniej nie zagra

Badmintoniści reprezentujący ostatnio barwy Hubala Białystok swego czasu zajmowali pierwszą pozycję w światowym rankingu (ostatnio byli na siódmym miejscu). W ubiegłym roku Mateusiak i Zięba zdobyli mistrzostwo Europy. Dwukrotnie docierali też do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich. Medali wywalczonych na mistrzostwach Polski trudno nawet zliczyć. Teraz czas przyszedł jednak na rozstanie. Nadia Zięba spodziewa się dziecka, a po jego narodzinach postanowiła nie wracać już do sportu na najwyższym poziomie.

37-letni Mateusiak ma już nową partnerkę do gry w mikście. Obecnie występuje wraz z Agnieszką Wojtkowską z Technika Głubczyce. Nowy duet ma już za sobą pierwszy start. Polska para grała ostatnio w otwartych mistrzostwach Bułgarii. Mateusiak i Wojtkowska dotarli na tej imprezie aż do finału. W meczu o pierwsze miejsce przegrali 0:2 (17:21, 15:21) z mikstem ze Szkocji Robert Blair/Imogen Bankier.

Co ciekawe finałowy mecz deblistów w mistrzostwach Bułgarii był pojedynkiem dwóch polskich duetów. Para Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk pokonała 2:1 (21:16, 13:21, 24:22) debel Adam Cwalina/Przemysław Wacha.