We Francji wystartowały trzy pary. Została jedna

Już na pierwszej rundzie z zawodami Super Series Yonex French Open 2013 pożegnały się dwie polskie pary. W rywalizacji pozostał jedynie debel Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Z naszych badmintonistów jako pierwsi na kort na turnieju we Francji wyszedł debel Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Przemysław Wacha (Technik Głubczyce). Rywalami zawodników z Polski w pierwszej rundzie był duet z Malezji Thien How Hoon/Wee Kiong Tan. Pojedynek był zacięty, trwał prawie godzinę, ale ostatecznie nasza para przegrała 1:2 (19:21, 21:18, 15:21).

Na pierwszej rundzie z prestiżowymi zawodami pożegnał się też mikst Robert Mateusiak (Hubal Białystok)/Agnieszka Wojtkowska (Technik). Nasi reprezentanci przegrali 1:2 (21:17, 13:21, 18:21) z parą z Japonii Kenichi Hayakawa/Misaki Matsutomo.

W rywalizacji pozostał natomiast debel Moreń (SKB)/Szkudlarczyk (Technik). Polacy w pierwszej rundzie wygrali 2:0 (21:19, 21:18) z rywalami z Tajlandii (Wannawat Ampunsuwan/Patiphat Chalardchaleam). W czwartek przed nimi zdecydowanie trudniejsze zadanie. Polacy o awans do ćwierćfinału zagrają z wicemistrzami świata z Danii parą Mathias Boe/Carsten Mogensen.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl