Wielki pech Pauli Bzury. Do szpitala zamiast na Uniwersjadę

W środę we włoskim Trentino rozpoczęła się zimowa Uniwersjada. W imprezie tej miała wystartować m.in. Paula Bzura. Łyżwiarka Juvenii Białystok ma jednak problemy zdrowotne
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Reprezentacja Polski na zawody we Włoszech liczy 81 osób. W tym gronie jest dziewięcioro specjalistów w short-tracku. Są to: Agnieszka Tawrel i Wojciech Kraśnicki (Juvenia Białystok), Michał Domański i Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg), Aida Bella, Kaja Pniewska, Marta Wójcik, Barbara Kobylakiewicz i Adam Filipowicz (AZS Opole). Według pierwotnych planów na Uniwersjadzie miała też wystartować Paula Bzura. Łyżwiarkę Juvenii z udziału w zawodach we Włoszech wyeliminował jednak uraz.

- Paula tak nieszczęśliwie spadła ze schodów, że ma pęknięty jeden z kręgów kręgosłupa. Na szczęście nie ma mowy o żadnym paraliżu, ale ból jest bardzo duży. W tym roku starty są wykluczone, a już była spakowana, aby wyjechać na Uniwersjadę - mówi Janusz Bielawski, twórca białostockiego ośrodka short-tracku.

Miejsce Bzury w reprezentacji zajęła wymieniona wyżej Bella. Rywalizacja w short-tracku na Uniwersjadzie rozpocznie się 18 grudnia.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl