W sztafetach nieźle. Indywidualnie daleko. Łyżwiarze na Uniwersjadzie

Agnieszka Tawrel i Wojciech Kraśnicki z Juvenii Białystok startowali na zimowej Uniwersjadzie. Wielkich powodów do radości po występie we włoskim Trentino jednak nie mieli

Specjaliści w short-tracku z Polski na Uniwersjadzie nie zdobyli żadnego medalu. Być może występ byłby lepszy, gdyby na imprezę do Włoch pojechała Paula Bzura. Łyżwiarkę Juvenii ze startu wyeliminował jednak uraz.

Ostatecznie kadra Polski w short-tracku na zawody w Trentino wyglądała następująco: Agnieszka Tawrel i Wojciech Kraśnicki (Juvenia Białystok), Michał Domański i Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg), Adam Filipowicz, Kaja Pniewska, Barbara Kobylakiewicz, Marta Wójcik, Aida Bella (AZS Opole). Najlepiej z tego grona zaprezentowały się dwie ostatnie zawodniczki. W rywalizacji na 500 metrów Bella zajęła dziesiąte miejsce, a Wójcik jedenaste. Z kolei zmagania na 1000 metrów Wójcik zakończyła na 12. pozycji. Agnieszka Tawrel na tym dystansie została natomiast sklasyfikowana na 24. miejscu. Ponadto sztafeta kobiet była siódma.

W rywalizacji mężczyzn najlepiej wypadł Sebastian Kłosiński, który zajął 18. miejsce na 500 metrów i 15. na 1000 metrów. Z kolei Wojciech Kraśnicki został sklasyfikowany na 34. pozycji na 1000 metrów i 30. na 1500 metrów. Polska sztafeta wywalczyła natomiast szóste miejsce.