Od przebierańców do wyczynowców. Jubileuszowy Bieg Sylwestrowy [ZDJĘCIA]

Wielu przebierańców, sportowców amatorów, a także biegaczy wyczynowych zgromadził jubileuszowy XXX Bieg Sylwestrowy w Białymstoku. W biegu głównym wygrali zawodnicy Podlasia Białystok: Paulina Mikiewicz i Damian Roszko.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Tradycyjna białostocka impreza na koniec roku odbyła się na stadionie w Zwierzyńcu. Na początek biegali najmłodsi. Liczący niewiele ponad dwa lata Maja Burzyńska i Stanisław Sadowski mieli do pokonania 100 metrów. Natomiast najstarsi to małżeństwo z Hajnówki Wiera i Leoncjusz Stasiewiczowie, odpowiednio 71 i 74 lata. Nie zabrakło także nestora podlaskich biegów Wiesława Olesiewicza (rocznik 1943).

- Przeliczyłem i chyba to już mój 24. bieg sylwestrowy. Gdyby nie starty w innych imprezach, które odbywają się w tym samym czasie, to pewnie wystąpiłbym we wszystkich. Ale i tak nie wiem, czy ktoś więcej razy ode mnie biegał w tej imprezie - mówi Olesiewicz.

W biegu głównym wzięło udział 70 panów i 20 pań. Panie rywalizowały na dystansie 2000 metrów, a bezkonkurencyjna okazała się Paulina Mikiewicz z Podlasia Białystok. To 18. zawodniczka w kategorii do lat 23 tegorocznych mistrzostw Europy w biegach przełajowych.

- W sumie to wygrałam dosyć pewnie. Nie było z kim mocniej rywalizować - podsumowała Mikiewicz.

Natomiast wśród panów (4000 metrów) tak jak przed rokiem wygrał Damian Roszko z Podlasia.

- Ten bieg to taki dobry pretekst do treningu, bo trudno jest się zmobilizować do wyjścia i biegania zimą - mówi Roszko. - Ale już niedługo wyjeżdżam do USA, gdzie studiuję. Tam w lutym i marcu będę reprezentował swoją uczelnię z Missisipi w sezonie halowym. Natomiast od czerwca wracam do Polski i będę biegał w barwach Podlasia.

Tradycyjnie też organizatorzy nagradzali najciekawiej przebranych uczestników biegu. Tak więc na bieżni rywalizowali: wędkarz (z wędką w ręku) czy pielęgniarz, a także wielu biegaczy w przebraniach karnawałowych.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Wyniki 30. Biegu Sylwestrowego

Szkoły podstawowe (400 metrów)

Dziewczęta: 1. Dominika Mikiewicz (SP Sobolewo), 2. Katarzyna Bagińska (SP 29 Białystok), 3. Matylda Walesiuk (SP 32 Białystok).

Chłopcy: 1. Jakub Boguszewski (SP 11 Białystok), 2. Paweł Kondraciuk (SP Sióstr Misjonarek), 3. Dawid Lemieszek (SP 4 Białystok).

Gimnazja (800 metrów)

Dziewczęta: 1. Justyna Jelska (PG Dobrzyniewo), 2. Zyta Wasiluk (PG 31 Białystok), 3. Paulina Łapińska (PG 1 Łapy)

Chłopcy: 1. Marek Rzemieniecki, 2. Filip Czerwiński (obaj Podlasie Białystok), 3. Łukasz Karpiuk (Puszcza Hajnówka).

Bieg amatorów

Panie (800 metrów): 1. Karolina Grzegorczyk (IV LO Białystok), 2. Aleksandra Michniewicz (I LO Białystok), 3. Barbara Fajter (Białystok).

Panowie (1 mila - 1609 metrów): 1. Marek Olszyński (I LO Białystok), 2. Adam Supiński (Pędziwiatr Białystok), 3. Kirył Andrejczyk (Grodno).

Bieg główny

Panie (2000 metrów): 1. Paulina Mikiewicz, 2. Julita Kropiwnicka, 3. Anna Wojtulewicz (wszystkie Podlasie Białystok).

Panowie (4000 metrów): 1. Damian Roszko, 2. Maciej Bielawiec (obaj Podlasie Białystok), 3. Igor Teterukow (Grodno).