Kontuzja i zmiana w Rajdzie Dakar. Maciej Marton za Roberta Szustkowskiego

Robert Szustkowski z powodu kontuzji nie wystartuje w 36. Rajdzie Dakar. Jego miejsce w załodze polskiej ciężarówki zajmie Maciej Marton
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

36. Rajd Dakar rozpocznie się 5 stycznia. Na kilka dni przed startem musiało dojść do zmiany w załodze polskiej ciężarówki. Z udziału w imprezie wyeliminowany został Robert Szustkowski, który podczas treningu w Szwajcarii doznał kontuzji kolana.

- Lekarz prowadzący zabronił mi udziału w rajdzie. Zgodnie z jego opinią, nawet jeśli zdecydowałbym się na wyjazd, warunki, jakie panują w ciężarówce - długotrwałe silne wstrząsy, wysoka temperatura - nieuchronnie doprowadziłyby do stanu, który wyeliminowałby mnie z wyścigu - mówi na łamach serwisu www.pnt.pzm.pl Szustkowski, który podczas rajdu miał dzielić obowiązki kierowcy i pilota z Jarosławem Kazberukiem. Zaistniała sytuacja oznacza, że białostoczanin za kierownicą Tatry będzie musiał radzić sobie sam.

- Na pewno będzie mi ciężko, ale myślę, że jestem na tyle dobrze przygotowany fizycznie, że dam radę - stwierdza Jarosław Kazberuk, którego pilotem będzie teraz Maciej Marton (syn Rafała, pilota Adama Małysza).