Pierwszy dzień mistrzostw Europy bez rewelacji

Patrycja Maliszewska zajęła 16. pozycję w rywalizacji na 1500 metrów podczas pierwszego dnia mistrzostw Europy w short-tracku.

Zawodniczka Juvenii Białystok w swym wyścigu eliminacyjnym na imprezie, która w piątek rozpoczęła się w Dreźnie, uplasowała się na drugiej pozycji. Dzięki temu Patrycja Maliszewska awansowała do półfinału, czyli najlepszej "18" mistrzostw. W kolejnym wyścigu nie poszło już jej jednak tak dobrze. W swym biegu zajęła ostatnie miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji. Ostatecznie białostoczanka została sklasyfikowana na 16. pozycji.

Pozostali reprezentanci Polski, którzy startowali w piątek (Natalia Maliszewska, Jakub Jaworski, Dawid Rzemieniecki - Juvenia Białystok, Marta Wójcik - AZS Opole, Sebastian Kłosiński - Orzeł Elbląg), starty zakończyli już na pierwszych wyścigach.

W piątek rozegrano też biegi eliminacyjne sztafet. Do dalszych zmagań awansowały Polki, Polacy odpadli.

Lepszych wyników można spodziewać się w sobotę. Wówczas to na mistrzostwach Europy odbędzie się rywalizacja na 500 metrów, czyli koronnym dystansie Patrycji Maliszewskiej. Zawodniczka Juvenii, która w lutym wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, jest dwukrotną medalistką mistrzostw Europy na tym dystansie (srebro w 2011 roku i brąz w 2013 roku).