Sport.pl

Siatkarze z II ligi zakończyli rundę zasadniczą. SKS i Centrum jest w grze o awans

Zarówno SKS Hajnówka, jak i Centrum Augustów zakończyły pierwszą rundę rozgrywek w górnej części tabeli II ligi. W fazie play-off drużyny z województwa podlaskiego będą się bić o awans do I ligi.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Po pierwszej części sezonu tabela grupy czwartej II ligi została podzielona na pół. Pięć pierwszych drużyn zagra teraz o awans. Natomiast pięć pozostałych będzie walczyć o pozostanie w rozgrywkach. Każdy z zespołów rozegra osiem spotkań, po jednym u siebie i na wyjeździe z każdym przeciwnikiem. Początek tej rywalizacji w sobotę.

Liderem po pierwszej części sezonu jest SKS Hajnówka. Tym samym do rozgrywek play-off drużyna Jerzego Nowika przystąpi z dziewięcioma punktami. W poprzednim sezonie hajnowianie doszli do grupy półfinałowej w walce o awans, w której jednak nie odnieśli żadnego zwycięstwa.

- SKS w poprzednim i w tym sezonie to dwa zupełnie inne zespoły - mówi Jerzy Nowik. - Z podstawowego składu zostało dwóch zawodników. Dlatego też nie mogę podsumować rundy inaczej niż bardzo pozytywnie. Przed sezonem nie zakładaliśmy zajęcia konkretnego miejsca. Chcieliśmy wygrywać jak najwięcej i udało nam się skończyć na pierwszym miejscu w grupie. Zagraliśmy sporo dobrych spotkań, chociaż zdarzały nam się też słabsze, ale ogólnie jestem zadowolony z przebiegu rundy.

Z kolei Centrum Augustów ubiegły sezon skończyło na miejscu siódmym. W obecnych rozgrywkach radzi sobie dużo lepiej i będzie miało szanse na awans do I ligi. To dość duża niespodzianka biorąc pod uwagę, że do ostatniego momentu nie było wiadomo czy drużyna ze względu na braki finansowe wystartuje w rozgrywkach.

- Nie wiadomo było czy przystąpimy do rozgrywek. Władze miasta stanęły jednak na wysokości zadania i mogliśmy rywalizować w II lidze. Myślę, że nikt w Augustowie tego nie żałuje - mówi Wojciech Iwanowicz, grający trener Centrum. - Na nasze spotkania przychodzi nawet po 350 osób, które nas głośno dopingują. Cały czas szukamy sponsorów, żeby móc myśleć o wzmocnieniach na następny rok. Cały czas tych pieniędzy jest trochę za mało, ale jakoś dajemy radę.

- Miejsce w pierwszej trójce przed sezonem wzięlibyśmy w ciemno - kontynuuje trener Centrum. - Udało nam się wygrać 13 spotkań, co moim zdaniem jest bardzo dobrym wynikiem. Duży wpływ miały na to wzmocnienia, które poczyniliśmy. Uzupełniliśmy braki na najsłabiej obsadzonych pozycjach. Do tego doszła ciężka praca i ogromne chęci poprawienia wyników.

Siatkarze Centrum zmagania w fazie play-off rozpoczną w sobotę spotkaniem we własnej sali ze Stoczniowcem Gdańsk. Augustowianie do rywalizacji o awans startują z trzema punktami, które otrzymali za zajęcie trzeciego miejsca w rundzie zasadniczej. Z kolei hajnowianie w pierwszej kolejce fazy play-off pauzują.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Punkty przyznane za zajęta miejsca w rundzie zasadniczej II ligi: SKS Hajnówka 9; MOS Wola Warszawa 6; Centrum Augustów 3; Stoczniowiec Gdańsk 1; Huragan Wołomin 0.

Więcej o: