Sport.pl

Mistrzostwa Polski juniorów w Spale. Będą medale Podlasia Białystok?

Kulomiotka Klaudia Kardasz i skoczkowie wzwyż - to największe szanse medalowe Podlasia Białystok na mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych, które w czwartek zaczynają się w Spale.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Kardasz to rekordzistka Polski juniorek młodszych (3 kg) w hali i na otwartym stadionie. W Spale będzie startowała już jako juniorka (rocznik 1995 i 96). Jej tegoroczny rekord życiowy 15,02 m (4 kg) stawia ją w roli zdecydowanej faworytki. Kolejna zawodniczka na liście startowej ma wynik o ponad metr gorszy od podopiecznej Przemysława Zabawskiego.

Rok temu skoczkowie wzwyż z Podlasia zajęli całe podium podczas halowych mistrzostw Polski. Trzeci był Damian Nowicki, który w tym roku także wystartuje w Spale. Rekord życiowy Nowickiego to 208 cm (drugi na liście startowej), ale w obecnym sezonie skoczył tylko 195 cm.

- W przygotowaniach przeszkodziła nam kontuzja mięśnia nogi i Damian tylko raz startował - mówi Robert Nazarkiewicz, trener Podlasia. - Ale jest już w porządku i mam nadzieję, że w Spale będzie mógł pokazać swoje duże możliwości. Jest jeszcze Bartłomiej Bedeniczuk, który w tym roku ustanowił rekord życiowy 205 cm. Oprócz Kardasz i skoczków czekamy oczywiście na niespodzianki naszych zawodników.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: