Sport.pl

Patrycja Maliszewska na igrzyska pojedzie po raz drugi [ZDJĘCIA]

Patrycja Maliszewska w sobotę wylatuje na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. W środę odbyło się specjalne pożegnanie zawodniczki Juvenii Białystok
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Igrzyska w Soczi będą drugimi w karierze Maliszewskiej. Przed czterema laty łyżwiarka startowała na olimpiadzie w Vancouver, wówczas na 500 i 1500 metrów zajmowała 29. miejsca.

- Patrycja to szósta osoba z naszego klubu, która będzie uczestniczyć w igrzyskach, ale też pierwsza, która wystartuje na igrzyskach po raz drugi - przypomina Janusz Bielawski, twórca białostockiego ośrodka short-tracka.

Zawodniczka Juvenii w piątek złoży w Warszawie ślubowanie olimpijskie, a w środę dobrego występu w Soczi życzyli jej działacze Podlaskiej Rady Olimpijskiej, jak też przedstawiciele prezydenta miasta i marszałka województwa.

- Nie mówimy o medalach, ale wierzymy, że twoje przygotowania przyniosą sukces w Soczi. Trzymamy kciuki za jak najlepszy występ - mówił Janusz Kochan, prezes Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOl.

- Dziękuję za to pożegnanie. Mam nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się po igrzyskach. Dziękuję przede wszystkim grupie, z którą trenuję, bez niej nie mogłaby być tutaj - stwierdziła Patrycja Maliszewska, która na igrzyskach w Soczi wystartuje w rywalizacji na 500 oraz 1000 metrów. Pierwszy start 10 lutego.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: