W Białymstoku walka o finał ekstraklasy

W sobotę w Białymstoku i Częstochowie zostaną rozegrane turnieje kończące rundę zasadniczą ekstraklasy badmintona. Po nich będzie jasne, kto zagra w starciu o złote medale
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Na czele tabeli ekstraklasy jest obecnie SKB Litpol-Malow Suwałki. Ta drużyna zagra w sobotę na zawodach w Częstochowie, gdzie zmierzy się z UKS Kiko Zamość i BKS Kolejarz Przemysłówka Częstochowa. Inne wyniki niż dwie wygrane zespołu z Suwałk będą sensacją. SKB już w zasadzie może przygotowywać się do majowego meczu finałowego ekstraklasy. Najprawdopodobniej rywalem suwałczan w starciu o złoto będzie Hubal Białystok, aktualny mistrz (przed rokiem w finale pokonał właśnie SKB), który plasuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli.

Właśnie w Białymstoku odbędzie się w sobotę kolejny turniej ekstraklasy. Ważne dla końcowego układu tabeli będzie starcie gospodarzy zmagań z AZS AGH Kraków (trzecia pozycja w lidze).

- To będzie spotkanie o finał, a my nie powinniśmy mieć problemów z pokonaniem rywali - mówi Waldemar Grzegorzewski, trener Hubala. - Zespół z Krakowa jest nieobliczalną drużyną i tak naprawdę trudno przewidzieć, w jakim składzie przyjedzie. Chcielibyśmy, żeby było to jak najsilniejsze zestawienie, bo wówczas moglibyśmy się sprawdzić przed finałem. My zagramy w najmocniejszym składzie. Będzie Robert Mateusiak, Michał Rogalski, Adrian Dziółko. Chcemy sprawdzić, jak w deblu zagrają Mateusiak z Rogalskim, czy też w mikście Mateusiak z Alesią Zaytsavą, bo oni nie grali dotychczas razem.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Program turnieju w Białymstoku (hala przy ul. Pietrasze)

sobota, godz. 10: UKS Hubal Białystok - UKS Plesbad Pszczyna, AZS AGH Kraków - AZS UWM Olsztyn; sobota, godz. 14: UKS Hubal Białystok - AZS AGH Kraków; sobota, godz. 16: AZS UWM Olsztyn - UKS Plesbad Pszczyna.