Sport.pl

Trzecie siatkarskie derby w tym sezonie

SKS Hajnówka i Centrum Augustów zmierzą się w środę w 3. kolejce fazy play-off II ligi siatkówki.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Oba spotkania między tymi drużynami w obecnym sezonie były rozegrane w rundzie zasadniczej i skończyły się w pięciu setach. Za pierwszym razem zwyciężyli hajnowianie. W drugim starciu górą byli siatkarze Centrum.

W środę faworytem będzie zespół gospodarzy, który przewodzi w ligowej tabeli.

- Na mecz z Centrum czekamy z utęsknieniem. Nie uważamy się za faworytów, ponieważ - jak już mówiłem - w tej lidze każdy może wygrać z każdym. Poprzednie spotkania były bardzo wyrównane, więc na pewno będziemy musieli bardzo dobrze zagrać, żeby zwyciężyć - mówi Jerzy Nowik, trener SKS-u.

Centrum, które ma już rozegrane dwa spotkania w fazie play-off, w ostatniej kolejce na wyjeździe przegrało niespodziewanie z Huraganem Wołomin 1:3.

- Nasze morale zostało na pewno nadszarpnięte, ale mam nadzieję, że odbudujemy się na mecz z SKS-em - stwierdza Wojciech Iwanowicz, grający trener Centrum. - Będzie to bardzo trudne spotkanie. Ciężki teren, bo drużyna z Hajnówki jeszcze u siebie nie przegrała. My musimy jednak teraz w każdym spotkaniu grać o pełną pulę, więc myślę, że nie będę musiał mobilizować chłopaków. Chcemy pokazać w środę dobrą siatkówkę.

Siatkarskie derby województwa podlaskiego między SKS-em Hajnówka a Centrum Augustów zostaną rozegrane w środę o godz. 19.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Tabela II ligi1. SKS Hajnówka1113:2
2. MOS Wola Warszawa2105:4
3. Centrum Augustów254:5
4. Huragan Wołomin234:4
5. Stoczniowiec Gdańsk122:3
Zespoły, które zajmą pierwsze dwa miejsca, awansują do turnieju półfinałowego.

Więcej o: