Sport.pl

Kolejny pięciosetowy pojedynek w siatkarskich derbach II-ligi

W rozegranym w środę spotkaniu SKS Hajnówka pokonał we własnej sali 3:2 Centrum Augustów. Była to trzecia kolejka fazy play-off II ligi.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Siatkarze z Hajnówki, którzy przewodzą w tabeli II ligi, byli faworytami tego spotkania. We własnej hali jeszcze w tym sezonie nie przegrali.

Po pierwszych dwóch setach to jednak Centrum prowadziło. Ale zawodnikom Jerzego Nowika udało się odwrócić losy spotkania, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera.

- Cieszy mnie kolejne zwycięstwo - mówi szkoleniowiec SKS-u. -To kolejne z rzędu zwycięstwo, w dodatku jesteśmy nie pokonani we własnej sali. To na pewno bardzo budujące. Był to raczej mecz walki. Musieliśmy wyszarpać wygraną. Na początku Augustów grał dobrze zagrywką, a my mieliśmy problem ze skutecznością i stąd te dwa przegrane sety. Najważniejszy jest jednak wynik końcowy.

Bardzo niepocieszony bo spotkaniu był Wojciech Iwanowicz, grający trener Centrum. Dla jego zespołu była to druga porażka z rzędu.

- Zabrakło nam sił, przegraliśmy przede wszystkim fizycznie - mówi Wojciech Iwanowicz. - W tych trzech przegranych setach byliśmy słabsi w każdym elemencie. SKS wcale nie grał lepiej niż w pierwszych dwóch partiach. Przede wszystkim przegrywaliśmy z nimi walkę na siatce. Nie potrafiliśmy ich zatrzymać i to chyba zadecydowało.

Więcej informacji na bialystok.sport.plSKS Hajnówka - Centrum Augustów 3:2

Sety: 19:25, 22:25, 25:20, 25:19, 15:7.

SKS: Saczko, Żyliński, Bernatowicz, Kuźma, Małachowski, Ignaciuk, Mołs (libero), Piekarski (libero) oraz Kruk.

Centrum: Szlejter, Karniłowicz, Iwanowicz Haraburda, Kasperowicz, Stanisławajtys, Bonisławski (libero) oraz Ostaszewski.Tabela II ligi

1. SKS Hajnówka 2 13 6:4
2. MOS Wola Warszawa 2 10 5:4
3. Centrum Augustów 3 6 6:8
4. Huragan Wołomin 2 3 4:4
5. Stoczniowiec Gdańsk 1 2 2:3
Zespoły które zajmą pierwsze dwa miejsca awansują do turnieju półfinałowego.

Więcej o: