Ślepsk Suwałki przełamał złą passę [ZDJĘCIA]

Po trzech porażkach z rzędu w I lidze siatkarze Ślepska Suwałki po trudnym i ciężkim meczu pokonali 3:2 u siebie Kęczanina Kęty

Pierwszy set sobotniego meczu nie zapowiadał wygranej suwalczan. Gospodarze przegrali do 17, a ich gra przypominała tą z fatalnego spotkania w środę z AGH Kraków. Znowu praktycznie nic nie wychodziło. Mylili się Wojciech Winnik i Kamil Skrzypkowski, którzy zazwyczaj byli wiodącymi postaciami. Trener Piotr Poskrobko aby ratować sytuację dokonywał zmian. Na przyjęcie za Dmitrija Skorija wprowadził Krzysztofa Modzelewskiego, a za środkowego Macieja Kałasza - Łukasza Rudzewicza. Nie pomogło, gospodarze ugrali zaledwie 17 punktów.

W drugim secie także zapowiadało się na porażkę. Przełom nastąpił gdy Ślepsk przegrywał 21:23. Od tego momentu goście nie zdobyli punktu i przegrali do 23, a po stronie suwalczan sprawy w swoje ręce wziął Winnik. Kapitan Ślepska tym razem był bezbłędny w ataku i doprowadził do remisu 1:1.

W trzecim secie suwalczanie mieli najłatwiej i wygrali do 20. Za to w czwartej odsłonie Kęczanin jeszcze raz poderwał się do walki i znowu mieliśmy walkę punkt za punkt. Wygrali goście do 23.

W tie -breaku siatkarze Ślepska od początku objęli prowadzenie i mieli nawet cztery punkty przewagi 8:4. Goście zdołali jeszcze doprowadzić do remisu 11:11, ale w końcówce to podopieczni Piotra Poskrobko byli górą

- Na pewno pomogły nam zmiany - opowiada Poskrobko. - Modzelewski i Rudzewicz już na treningach wyglądali nieźle i był nawet plan aby wyszli w pierwszym składzie. Ostatecznie na boisku pojawili się w pierwszym secie i zagrali dobrze. Zresztą cały zespół wypadł zdecydowanie lepiej, a ja już wiedziałem po rozgrzewce, że tak słabo jak w środę już nie zagramy. Była większa motywacja, zaangażowanie. Po za tym Bell jako rozgrywający wypadł lepiej, podobnie jak skrzydłowi i środkowi. Rywale przyjechali bez dwóch podstawowych zawodników, ale moim zdaniem ci którzy ich zastąpili grali o wiele lepiej. Jak się okazuje z Kętami ciężko nam się gra, bo przecież w pierwszym meczu także wygraliśmy dopiero po pięciu setach.

Tak więc za dwa tygodnie ostatnie spotkanie rundy zasadniczej na wyjeździe z KPS Siedlce zadecyduje o tym, który z tych zespołów zajmie czwarte miejsce w tabeli.

Ślepsk Suwałki - Kęczanin Kęty 3:2

Sety: 17:25, 25:23, 25:20, 23:25, 15:12.

Ślepsk: Bell, Kałasz, Skrzypkowski, Schamlewski, Skorij, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Modzelewski, Rudzewicz.

Inne mecze 21. kolejki

AGH Kraków - TKS Tychy 1:3, Cuprum Lubin - Krispol Września 3:0, Camper Wyszków - Stal Nysa 2:3, MKS Będzin - KPS Siedlce 3:1. Mecz Pekpol Ostrołęka - Avia Świdnik zostanie rozegrany w niedzielę.