Soczi 2014. Problemy Patrycji Maliszewskiej z ustawieniem płóz

Patrycja Maliszewska z Juvenii Białystok w olimpijskiej rywalizacji na 500 metrów ostatecznie została sklasyfikowana na 18. miejscu. Awans do ćwierćfinału uciekł między innymi dlatego, że Polka miała problemy z płozami w łyżwach.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Swój bieg eliminacyjny Maliszewska zakończyła na czwartej pozycji za Włoszką Arianna Fontaną, Chinką Li Jianrou i Amerykanką Alyson Dudek. Po biegu została przesunięta na trzecie miejsce, gdyż Dudek została zdyskwalifikowana za nieprzepisowe wyprzedzanie. Po biegu było małe zamieszanie i nawet liczono na to, że Polka jako poszkodowana awansuje do ćwierćfinału.

- To była tylko pomyłka. Patrycja została przesunięta na trzecie miejsce, które nie daje awansu - wyjaśnia Dariusz Kulesza, trener Maliszewskiej, która narzekała także na jedną płozę.

- Wynikało to z tego, że na treningach był troszeczkę inny lód niż na zawodach - mówi Kulesza. - Ustawiliśmy inaczej płozę i na tym lodzie Patrycja odczuwała lekki dyskomfort. Na 1000 metrów już będziemy wiedzieli o tym i mam nadzieję, że unikniemy tych kłopotów.

Biegi eliminacyjne na 1000 metrów zostaną rozegrane 18 lutego.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl