Nominowani 2013. Adam Cwalina i Edyta Dzieniszewska

Adam Cwalina i Edyta Dzieniszewska są w gronie ośmiu osób nominowanych do tytułu najlepszego sportowca 2013 roku w XVIII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej. Wyniki zostaną ogłoszone 1 marca podczas gali w hotelu Gołębiewski.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Adam Cwalina (SKB Litpol Malow Suwałki)

28-letni badmintonista SKB Litpol Malow Suwałki to jeden z najlepszych przedstawicieli tej dyscypliny w kraju. W 2013 roku największe sukcesy odnosił w grze deblowej wraz z Przemysławem Wachą (Technik Głubczyce). Para ta wygrała turnieje we Francji, Hiszpanii, Bułgarii, na Ukrainie, w Irlandii czy Włoszech. Cwalina dobrze spisywał się oczywiście też w krajowych zawodach. W deblu zdobył złoty medal w indywidualnych mistrzostwach Polski oraz w międzynarodowych mistrzostwach Polski. Z SKB wywalczył drużynowe wicemistrzostwo kraju i został najlepszym zawodnikiem tego klubu.

Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów)

Kajakarka Sparty Augustów to laureatka rankingu z 2008 roku, gdy podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie była w składzie czwartej osady w K-4 500 metrów. Na kolejne igrzyska w Londynie (2012 rok) nie zakwalifikowała się do kadry, gdyż walczyła z kontuzją. Ale gdy już wróciła do zdrowia, zanotowała bardzo dobry rok i była bardzo mocnym punktem reprezentacji Polski. Przede wszystkim Dzieniszewska wywalczyła dwa medale mistrzostw świata. W Duisburgu była trzecia w jedynce na 1000 metrów i wraz z koleżankami druga w sztafecie 4x200 metrów. Szkoda tylko, że nie są to konkurencje olimpijskie. Na Uniwersjadzie w Kazaniu uplasowała się na drugim miejscu w jedynce na 500 metrów oraz była w składzie czwórki, która zajęła trzecie miejsce także na 500 metrów. Z mistrzostw Polski przywiozła dwa srebrne medale: w jedynce na 500 i 1000 metrów.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl