Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbędą się w Białymstoku

Na przełomie maja i czerwca w Białymstoku odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w stolicy województwa podlaskiego odbędą się po raz drugi. Pierwszy raz miało to miejsce w 1993 roku. Tegoroczna impreza zostanie rozegrana od 31 maja do 2 czerwca. Zawodnicy będą rywalizować w 26 konkurencjach olimpijskich.

W czwartek w hali sportowej Politechniki Białostockiej miejsce miała konferencja prasowa, na której komitet organizacyjny imprezy podał pierwsze szczegóły dotyczące mistrzostw.

- Wzięliśmy udział w konkursie na organizację tej imprezy i udało nam się wygrać - mówi Andrzej Kukliński, główny organizator. - W województwie podlaskim jest kilka silnych ekip lekkoatletycznych. Oprócz zespołu Politechniki Białostockiej silną reprezentację ma także Uniwersytet w Białymstoku, Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku, a także PWSIiP w Łomży. To jest spora szansa na pokazanie się dla młodych sportowców.

W ubiegłym roku AMP odbyły się w Łodzi. Wzięło w nich udział ok. 1500 uczestników z blisko 80 różnych uczelni. Tym razem organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji. Cała impreza natomiast będzie się odbywać na stadionie BOSiR, który mieści się przy ulicy 11 listopada 28.

- Ciągle pracujemy nad dopracowaniem szczegółów - kontynuuje Andrzej Kukliński. - Przygotowujemy bazę noclegową, która głównie będzie się mieściła w różnego rodzaju akademikach. Chcemy też wykorzystać obiekty przyległe do stadionu BOSiR, jak lodowisko czy hale Uniwersytetu Medycznego. Mamy zamiar przygotować także dużą uroczystość otwarcia. Chcemy, aby te mistrzostwa były dobrze zapamiętane.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl