Zawodnik Podlasia Białystok z najlepszym wynikiem w Polsce

Łukasz Parszczyński z Podlasia Białystok ustanowił najlepszy wynik w historii w Polsce na dystansie 2000 metrów. Podczas weekendu w Spale i Łodzi startowali także inni zawodnicy Podlasia.

Parszczyński w samotnym biegu pokonał 2 kilometry w czasie 5:05,63 min. Do soboty najlepszy wynik na tym dystansie należał do Bartosza Nowickiego - 5:07,84 min.

Na tydzień przed halowymi mistrzostwami Polski rośnie forma płotkarza Damiana Czykiera. W sobotę wynikiem 7,82 s po raz czwarty w tym sezonie poprawił rekord życiowy i zajął drugie miejsce. Minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na mistrzostwa świata w Sopocie wynosi 7,70 s.

Z tygodnia na tydzień poprawia się także Kamil Kryński. Tym razem na 60 metrów zajął drugie miejsce z najlepszym czasem w sezonie - 6,79 s. W finale A wystąpił jeszcze Kamil Bijowski, który z wynikiem 6,97 s zajął ósme miejsce. Minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na halowe mistrzostwa świata wynosi 6,65 s.

Na 400 metrów rekord życiowy ustanowił Bartłomiej Chojnowski - 47,96 s.

Natomiast w Łodzi został rozegrany sprawdzian kontrolny skoków. W skoku w dal startowały dwie zawodniczki Podlasia. Karolina Markiewicz z rekordem życiowym 5,88 m zajęła trzecie miejsce, a Ewa Korniluk była piąta - 5,83 m. Tegoroczny rekord życiowy Korniluk wynosi 6,02 m.

Piotr Sawczyński w skoku wzwyż wyrównał "życiówkę" 210 cm i uplasował się na piątej pozycji. W trójskoku Marcin Dudek był szósty - 14,96 m.