Nadzieje olimpijskie 2013. Klaudia Kardasz i Natalia Maliszewska

Klaudia Kardasz i Natalia Maliszewska to kolejne zawodniczki, które znalazły się w gronie nominowanych do tytułu nadziei olimpijskiej w XVIII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej.

Wyniki rankingu zostaną ogłoszone 1 marca podczas gali w hotelu Gołębiewski. Wtedy też poznamy zwycięzców w kategoriach: sportowiec i trener roku oraz zawodnik i szkoleniowiec w grach zespołowych.

Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok)

Kariera kulomiotki Podlasia w 2013 roku nabrała tempa. Podopieczna Przemysława Zabawskiego poprawiła rekordy Polski juniorek młodszych na otwartym stadionie i w hali. Jej najlepsze osiągnięcia to odpowiednio 17,12 m i 16,67 m. Zawodniczka urodzona w 1996 roku ma za sobą udany występ na mistrzostwach świata juniorów młodszych. W Doniecku z wynikiem 16,98 m uplasowała się na piątej pozycji. W kraju w swojej kategorii wiekowej Kardasz nie ma sobie równych, co potwierdziła złotym medalem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok)

Młodsza siostra dwukrotnej uczestniczki igrzysk Patrycji ma już także niemałe sukcesy w short-tracku. 18-letnia zawodniczka jako juniorka zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w sztafecie. W mistrzostwach świata juniorów, które były rozgrywane w Warszawie, jej najlepsze miejsce to 12. na 500 metrów. W mistrzostwach Polski juniorek młodszych w sumie wywalczyła sześć medali (w tym cztery złote).