Nominowani 2013. Artur Woroniecki, Krzysztof Zalewski

Artur Woroniecki i Krzysztof Zalewski to dwaj z czterech szkoleniowców nominowanych do tytułu trenera 2013 roku w grach zespołowych w XVIII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Kto zostanie trenerem roku w grach zespołowych, dowiemy się 1 marca, gdy podczas gali w hotelu Gołębiewski zostaną ogłoszone wyniki rankingu. Wtedy też poznamy laureatów w kategoriach: sportowiec roku, trener roku, zawodnik w grach zespołowych i nadzieja olimpijska.

Artur Woroniecki (piłka nożna, KS Wasilków)

Artur Woroniecki w kategorii trener w grach zespołowych ranking wygrał już w 2011 roku. Wtedy doprowadził juniorów starszych Jagiellonii Białystok do złotego medalu mistrzostw Polski. Aktualnie szkoleniowiec ten pracuje w IV-ligowym KS Wasilków. Chociaż jest to dopiero piąty poziom rozgrywek krajowych, to dokonania prowadzonej przez Woronieckiego drużyny są imponujące. KS Wasilków wygrał 15 spotkań, dwa zremisował i ani jednego nie przegrał, a bilans goli to 41:2. Po jesiennych zmaganiach wasilkowianie mają nad drugim zespołem w tabeli przewagę dziewięciu punktów i pewnie zmierzają do III ligi.

Krzysztof Zalewski (piłka nożna, Olimpia Zambrów)

Były zawodnik Jagiellonii Białystok w Olimpii Zambrów pracuje od 2010 roku. Już w 2011 roku Olimpia wywalczyła awans do II ligi, a Zalewski prowadził wówczas drużynę wraz z Wojciechem Kobeszko. Wtedy działacze zrezygnowali z wywalczonej promocji. W sezonie 2012/2013 Zalewski samodzielnie już poprowadził Olimpię do wyższej klasy rozgrywkowej. Po zmaganiach jesiennych Olimpia w II lidze zajmuje 13. miejsce w tabeli i wiosną czeka ją walka o utrzymanie.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl