Kamila Lićwinko awansowała do finału mistrzostw świata

Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok pomyślnie przeszła eliminacje skoku wzwyż podczas mistrzostw świata w sopockiej hali Ergo Arena.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W piątkowych eliminacjach skoku wzwyż wzięło udział 17 zawodniczek. Lićwinko zaczęła zmagania od wysokości 179 cm i w pierwszych próbach pokonywała 184, 188 i 192 cm. W drugiej próbie skoczyła 195 cm, co było wysokością kwalifikacyjną, i zajęła czwarte miejsce. Druga z Polek, Justyna Kasprzycka, także w drugiej próbie skoczyła 195 cm (miała zrzutkę na 192 cm) i też wystąpi w sobotnim finale. Z faworytek najlepiej wypadła Hiszpanka Ruth Beitia, która oddała cztery bezbłędne skoki, kończąc także na wysokości 195 cm. Niewielkie kłopoty z awansem do finału miała inna pretendentka do medalu Blanka Vlasic z Chorwacji. Z wynikiem 192 cm zajęła wspólnie z Belgijką Nafissatou Thiam ósmą lokatę. Dlatego też w finale będzie rywalizowało dziewięć zawodniczek. Początek finału w sobotę o godzinie 19.15.

Natomiast w piątek wieczorem (godz. 20.25) w biegu eliminacyjnym na 3000 metrów wystartuje drugi uczestnik mistrzostw świata z Podlasia - Łukasz Parszczyński. Pobiegnie on w pierwszym z dwóch biegów eliminacyjnych. Do finału awansuje czterech pierwszych z każdego biegu plus czterech z najlepszymi czasami.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl