Natalia Maliszewska w półfinale mistrzostw świata juniorów

Natalia Maliszewska spisała się najlepiej z reprezentantów Polski podczas pierwszego dnia mistrzostw świata juniorów w short-tracku

Pierwszego dnia imprezy odbywającej się w tureckim Erzurum rywalizowano na dystansie 1500 metrów. Wśród kobiet najlepiej z Polek wypadła Natalia Maliszewska. Zawodniczka Juvenii Białystok zmagania zakończyła w półfinale. Młodsza siostra Patrycji Maliszewskiej (olimpijki z Soczi) została ostatecznie sklasyfikowana na 15. pozycji. 31. miejsce zajęła natomiast Magdalena Warakomska, a 49. Nikola Mazur (obie Juvenia Białystok).

W rywalizacji mężczyzn najwyższą pozycję (29.) wśród Polaków zajął Rafał Gryncer (Stoczniowiec Gdańsk). 38. był natomiast Krystian Korecki, a 73. Wojciech Kamieński (obaj Juvenia).

W piątek odbyły się też wyścigi eliminacyjne sztafet. Polacy nie startowali, a Polki jadąc w składzie Nikola Mazur, Natalia Maliszewska, Patrycja Rokicka, Magdalena Warakomska (wszystkie Juvenia) zajęły trzecie miejsce w swym biegu eliminacyjnym i nie awansowały do półfinału.

W sobotę odbędzie się rywalizacja na 500 metrów, a w niedzielę na 1000 metrów.