Sport.pl

Kamila Lićwinko i Patrycja Maliszewska. "Dwie nasze gwiazdy" [ZDJĘCIA]

Gratulacje, podziękowania, upominki, zdjęcia, autografy - w środę w hotelu Gołębiewski odbyło się spotkanie z halową mistrzynią świata w skoku wzwyż Kamilą Lićwinko oraz olimpijką z Soczi Patrycją Maliszewską
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

- Dziękujemy za wspaniałe wyniki i liczymy na kolejne równie dobre. To nasze dwie gwiazdy - mówił m.in. podczas spotkania Janusz Kochan, prezes Podlaskiej Rady Olimpijskiej, która była organizatorem uroczystości, a na spotkaniu byli też obecni przedstawiciele władz województwa czy urzędu miasta.

Podczas spotkania lekkoatletka Podlasia Białystok oraz łyżwiarka Juvenii Białystok otrzymały nagrody. Upominki dostali również ich trenerzy Michał Lićwinko i Dariusz Kulesza. Były oczywiście też gratulacje, podziękowania za ostatnie straty. Jak również wspólne zdjęcia, m.in. z uczniami białostockich szkół, którzy także wzięli udział w imprezie. Zarówno Lićwinko, jak i Maliszewska rozdały sporo autografów.

- Nie sądziłam, że tak miło będziemy powitani po naszych występach, po naszych wynikach. Dziękujemy za upominki. To jest dla nas naprawdę ważne, że nasze wyniki są doceniane w naszym mieście - dziękowała Patrycja Maliszewska, która na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi najlepiej spisała się w rywalizacji na 1000 metrów. Na tym dystansie zajęła 14. pozycję. Ponadto łyżwiarka Juvenii zajęła 18. miejsce w zmaganiach na 500 metrów.

- 14. miejsce na 1000 metrów to dla mnie ogromy sukces. Jest to bardzo dobry wynik, gdyż pojechałam na igrzyska z 44. rankingiem. Wiele biegów musiałam przejść, żeby w ogóle wystartować na igrzyskach. Było wiele wyrzeczeń, treningów, a teraz jestem tutaj i mogę się cieszyć i wzruszać - mówiła zawodniczka Juvenii.

- Medale to nie wszystko. Musicie mieć przyjemność z treningów. Życzę wam wielu sukcesów - zwróciła się natomiast do uczniów Kamila Lićwinko, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż i rekordzistka Polski (200 cm).

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: