Sport.pl

Ponad milion złotych i 235 sportowców. Prezydent przyznał stypendia

Ponad milion złotych trafi na konta białostockich sportowców. Dokładnie 235 osób otrzyma w tym roku stypendia prezydenta Białegostoku
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Wysokość stypendiów uzależniona jest od wyników osiąganych przez sportowców w ubiegłym roku. Kwoty wahają się od 200 do 850 zł miesięcznie. Stypendia zostały przyznawane na pół roku w dyscyplinach zespołowych i na rok w dyscyplinach indywidualnych oraz stypendiach olimpijskich.

Najwyższe wsparcie otrzyma Patrycja Maliszewska. Olimpija z Soczi reprezentująca barwy Juvenii Białystok dostanie dwa stypendia (zwykłe 650 zł i olimpijskie 850 zł).

Lista zawodników, którzy otrzymali stypendia

Dyscypliny zespołowe (stypendium na okres 01.01.2014 r. - 30.06.2014 r., kwoty miesięcznie)

Uczniowski Klub Sportowy "Hubal" Białystok (badminton): Izabela Kieżel, Tomasz Sagun, Paweł Śmiłowski, Bartosz Zalewski (wszyscy po 250 zł).

UKS "DOJLIDY" Białystok (tenis stołowy): Meng Zhen, Piotr Anchim, Krzysztof Włóczko, Tomasz Sposób, Bogusław Koszyk, Kamil Zdzienicki (300 zł).

PSSON "START" (goalball): Konrad Andrzejuk, Paweł Brodowicz, Tomasz Sokół, Radosław Popławski (250 zł).

DTS "HELIOS" Białystok (futsal): Kamil Ulman, Mateusz Marczuk, Bartosz Łuckiewicz, Radosław Niwiński, Karol Domalewski, Marcin Borowik, Przemysław Siuchno, Jakub Budźko, Tomasz Koniczek, Marcin Pieciul, Łukasz Andzielewicz, Mariusz Wiszowaty (300 zł).



Dyscypliny indywidualne (stypendium na okres 01.01.2014 r. - 31.12.2014 r., kwoty miesięcznie)

BKS Hetman (boks): Piotr Sielawa, Patryk Rostkowski, Mateusz Figiel (wszyscy po 500 zł); Paulina Borysiewicz, Beata Koroniecka, Ewelina Cieśluk, Patrycja Śliwonik (250 zł).

Klub Sportowy Cristal (boks): Agnieszka Bukłaho, Patrycja Bartoszko, Izabela Gil, Dawid Witosławski, Kamil Januszkiewicz, Roger Hryniuk, Patryk Boruta (250 zł).

Polskie Stowarzyszenie Shindokai Karate: Cezary Zugaj (400 zł).

Uczniowski Klub Sportowy "Kaliber" (strzelectwo sportowe):Żaneta Iwaszuk, Kamila Rybińska, Marta Magnuszewska, (500 zł); Paweł Pietruk, Jakub Bukrewicz, Agata Gołębiewska, Michał Kulesza, Adam Kuczyński, Grzegorz Strzelczuk, Mateusz Pierko, Paweł Porwisiak (250 zł).

Klub Sportowy "Podlasie" (lekkoatletyka): Kamila Lićwinko (700 zł); Łukasz Parszczyński, Wojciech Nowicki, Piotr Milewski, Damian Roszko, Kamil Kryński, Marcin Dudek, Kamil Supiński, Ewelina Popowska, Krzysztof Szalecki (500 zł); Kamil Bijowski, Łukasz Wilamowski, Grzegorz Kossakowski, Damian Czykier, Klaudia Kardasz (450 zł); Piotr Sawczyński (350 zł); Damian Nowicki, Tomasz Jaroszewicz, Ewa Korniluk, Karolina Markiewicz, Paulina Mikiewicz, Bartłomiej Bedeniczuk, Maciej Bielawiec, Anna Jaroszewicz, Sylwia Buńkowska, Adam Wasilewski, Krzysztof Wasilewski, Artur Gorlewski, Adrian Kamiński, Patryk Łabieniec, Katarzyna Rutkowska, Łukasz Lutarewicz, Daria Zabawska (250 zł); Monika Dmochowska, Karolina Tymińska, Paulina Kajewska, Joanna Piotrowska, Martyna Rutkowska, Paweł Skubina, Marta Kubeł (200 zł).

Podlaskie Stowarzyszenie Muaythai i K-1 Rules: Bartosz Botwina (400 zł).

Uczniowski Klub Sportowy "Dojlidy" (kajakarstwo): Magdalena Krukowska, Rafał Rosolski (700 zł); Paweł Florczak (650 zł); Wojciech Pennellier (600 zł); Sandra Skowrońska, Paweł Skowroński (500 zł); Natalia Kowalewska, Marta Charytoniuk (250 zł).

Białostocki Klub Sportowy "Podlasie 4G" (strzelectwo sportowe): Karolina Baszeń (250 zł).

Białostocki Klub Oyama Karate: Adam Chlabicz (400 zł).

ŁKS "Juvenia" Białystok (short-track): Patrycja Maliszewska, Bartosz Konopko (650 zł); Paula Bzura, Natalia Maliszewska (550 zł); Nicola Mazur, Jakub Jaworski, Dawid Rzemieniecki, Wojciech Kraśnicki, Wojciech Kamieński (500 zł); Agnieszka Tawrel, Patrycja Rokicka, Patrycja Roszkowska, Adrianna Ciwoniuk, Magdalena Warakomska, Agata Bogdan, Michał Skorulski, Jakub Borowski, Rafał Piórecki, Szymon Wilczyk, Paweł Kozłowski, Karol Nieścier, Radosław Zawiślak, Jakub Korolczuk, Paweł Czaczkowski, Bartosz Bielecki, Marek Taudul (450 zł); Rafał Kiluk, Agata Greś, Adam Stanisławowski, Adam Rozumiejew (250 zł); Aneta Dubrówko, Kamil Moczulski, Dawid Piątkowski (200 zł).

Kaisho Karate Klub: Szymon Ołowski, Mariusz Korowaj, Kamil Piwowar (400 zł).

Uczniowski Klub Sportowy "HUBAL" (badminton): Robert Mateusiak, Nadia Zięba (700 zł); Michał Rogalski, Edyta Tarasewicz, Ewa Piotrowska, Anna Narel (550 zł); Adrian Dziółko (500 zł); Mateusz Dubowski (300 zł); Maciej Dąbrowski, Krzysztof Jakowczuk, Paulina Owczarczuk, Magda Konieczna, Justyna Lenczewska, Mateusz Biernacki, Aleksander Jabłoński, Karolina Janowska (250 zł).

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych "START": Joanna Mendak (pływanie, 600 zł), Rafał Czuper (tenis stołowy, 550 zł), Mateusz Woroszył (lekkoatletyka, 550 zł), Krzysztof Smorszczewski (lekkoatletyka, 400 zł), Wojciech Halicki (lekkoatletyka, 400 zł), Justyna Grzegorczyk (pływanie, 400 zł), Patryk Piechowski (pływanie, 400 zł), Jakub Busłowski (pływanie, 400 zł), Patryk Woronowicz (pływanie, 400 zł), Magdalena Tomaszuk (pływanie, 400 zł), Anna Omielan (pływanie, 400 zł), Agnieszka Pytel (strzelectwo sportowe, 400 zł), Adam Włoskowski (pływanie, 400 zł), Kamil Gołębski (lekkoatletyka, 400 zł), Kamil Drągowski (pływanie, 400 zł), Dominika Małaszkiewicz (pływanie, 400 zł), Tomasz Juchimowicz (pływanie, 400 zł), Marcin Łaszkiewicz (pływanie, 400 zł), Paweł Lewko (pływanie, 400 zł), Anna Stasiukiewicz (pływanie, 400 zł), Rafał Kalinowski (pływanie, 400 zł), Klaudia Bartoszuk (pływanie, 400 zł), Jakub Kozłowski (pływanie, 400 zł), Artur Rubaszewski (lekkoatletyka, 400 zł), Małgorzata Szekalska (lekkoatletyka, 400 zł), Bogusław Kraszewski (lekkoatletyka, 400 zł), Anna Raszczuk (lekkoatletyka, 400 zł), Anna Białowąs (lekkoatletyka, 400 zł), Karolina Dunaj (pływanie, 400 zł), Anna Szotko (rzut dyskiem, 400 zł).

MKS "Juvenia" Białystok (pływanie): Diana Sokołowska (500 zł); Marlena Hościło, Maciej Danilewski, Tomasz Bocheń, Marcin Kisielewski (250 zł); Aneta Szydłowska, Karolina Grzegorczyk, Marzena Zajkowska (pływanie 200 zł).

SKS "Cresovia" (kajakarstwo): Marek Twardowski (700 zł); Julia Zwoleńska, Sylwia Szczerbińska, Michał Mróz, Andrzej Charytoniuk (500 zł).

MUKS Stoczek 45 Białystok: Oliwia Kiołbasa (szachy, 400 zł); Mateusz Dederko (taekwondo, 400 zł); Kamila Granatowska (taekwondo 250 zł).

Uczniowski Klub Sportowy "Trzynastka" Białystok (szermierka): Marta Mazurek (300 zł).

UAKS Podlasie (zapasy): Łukasz Opryszczko (250 zł).

Białostocki Klub Karate: Joanna Babynko (400 zł).

UKS WYGODA Białystok (kolarstwo górskie): Izabela Kłosowska (250 zł).

BeSTiOS: Bartłomiej Nagórski (sambo 400 zł).

Uczniowski Klub Sportowy "19 BOJARY" (lekkoatletyka): Klaudia Konopko (500 zł); Katarzyna Sokólska, Magdalena Malinowska, Ayla Kisiel (450 zł); Martyna Dąbrowska (400 zł); Marcin Jabłoński (250 zł); Milena Oleszczuk (200 zł).

KS GALAXY Białystok (tenis stołowy): Aleksandra Dabrowska, Klaudia Nawrocka, Marta Lis (250 zł).



Stypendium olimpijskie na okres (01.01.2014 r. - 31.12.2014 r., kwoty miesięcznie)

Uczniowski Klub Sportowy "HUBAL" (badminton): Nadia Zięba, Robert Mateusiak, Michał Rogalski (500 zł).

SKS "CRESOVIA" Białystok (kajakarstwo): Marek Twardowski (500 zł).

Uczniowski Klub Sportowy "Dojlidy" Białystok (kajakarstwo): Paweł Florczak, Magdalena Krukowska, Rafał Rosolski, Wojciech Pennellier (500 zł).

ŁKS "Juvenia" Białystok (short-track): Patrycja Maliszewska (850 zł); Paula Bzura, Natalia Maliszewska, Bartosz Konopko (500 zł).

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych "START": Joanna Mendak (pływanie, 500 zł); Rafał Czuper (tenis stołowy, 500 zł); Mateusz Woroszył (podnoszenie ciężarów, 500 zł); Krzysztof Smorszczewski (pchnięcie kulą, 500 zł).

Klub Sportowy "PODLASIE" Białystok (lekkoatletyka): Kamil Kryński, Kamila Lićwinko, Łukasz Parszczyński (500 zł).