Sportowe nagrody marszałka województwa

Marszałek województwa podlaskiego, Jarosław Dworzański, nagrodził najlepszych sportowców oraz działaczy za 2013 rok. Wszyscy laureaci dostali równo po 10 tys. zł.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Za najlepszego sportowca została uznana kajakarka Edyta Dzieniszewska. Został też wyróżniony jej trener ze Sparty Augustów Jerzy Grąbczewski. Zawodniczka w ubiegłym roku wywalczyła dwa medale mistrzostw świata. W Duisburgu była trzecia w jedynce na 1000 metrów i wraz z koleżankami druga w sztafecie 4 x 200 metrów. Z kolei na Uniwersjadzie w Kazaniu uplasowała się na drugim miejscu w jedynce na 500 metrów oraz była w składzie czwórki, która zajęła trzecie miejsce także na 500 metrów.

Kajakarz został również najlepszym młodym sportowcem 2013 roku. Tytuł ten odebrał Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok), który w poprzednim roku został m.in. młodzieżowym mistrzem Europy w olimpijskiej konkurencji K-2 na 1000 m.

Nagroda dla najlepszego sportowca niepełnosprawnego trafiła natomiast do Joanny Mendak, niedowidzącej pływaczki Startu Białystok.

Z kolei nagrodę za całokształt otrzymał Lech Szargiej od lat działający na rzecz rozwoju sportu w Białymstoku.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl