Sukcesy białostockich bokserów w prestiżowych turniejach

Zawodnicy Cristalu Pruszynka Białystok zdobyli cztery medale podczas Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego Młodzieży w Jegławie oraz jeden na Turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie.

W dniach 10-13 kwietnia w Jegławie, na Łotwie odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski. Oprócz białostockiego Cristala startowały w nim także ekipy z Łotwy, Litwy, Estonii, Czech, Anglii, Szwecji i Finlandii.

Białostoccy pięściarze zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając medale w czterech kategoriach wagowych. Na najwyższym stopniu podium stawali Kamil Januszkiewicz (w kategorii 75 kg) oraz Dawid Witosławski (91 kg). Srebrny medal po nieznacznie przegranym finale zdobył Patryk Topczewski (69 kg), natomiast brązowy krążek wywalczył Patryk Boruta w kategorii do 64 kg.

Nie są to jedyne sukcesy bokserów Cristala podczas ostatniego weekendu. Roger Hryniuk zajął trzecie miejsce w kategorii wagowej +91 kg, podczas prestiżowego Turnieju im. Feliksa Stamma, który rozgrywany był w Warszawie.