Mistrzostwa Europy w badmintonie. Dwie porażki, trzy wygrane

Polscy badmintoniści w środę rozpoczęli zmagania w indywidualnych mistrzostwach Europy. Na pierwszej rundzie z imprezą w Kazaniu pożegnała się Anna Narel oraz debel Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Anna Narel (Badders-Club Białystok) w pierwszej rundzie indywidualnych mistrzostw Europy w badmintonie zmierzyła się z Sabriną Jaquet ze Szwajcarii. Polka przegrała 0:2 (22:24, 18:21) i odpadła z rywalizacji. Porażkę w pierwszym spotkaniu poniósł również debel Łukasz Moreń (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Wojciech Szkudlarczyk (Technik Głubczyce). Polska para już w pierwszym pojedynku rywalizowała z bardzo mocnymi przeciwnikami, gdyż z rozstawionymi z numerem czwartym Duńczykami Madsem Conradem-Petersenem i Madsem Pielerem Koldingiem. Nasz debel przegrał 0:2 (19:21, 17:21).

Do dalszych zmagań awansował natomiast mikst Robert Mateusiak (Hubal Białystok)/Agnieszka Wojtkowska (Technik Głubczyce). Polacy (Mateusiak przed dwoma laty, grając wraz z Nadią Ziębą, wywalczył złoto mistrzostw Europy) w pierwszej rundzie zawodów w Kazaniu zmierzyli się z holenderską parą Jacco Arends/Selena Piek. Ta przeszkoda nie okazała się trudna. Nasz duet wygrał 2:0 (21:14, 21:10) i w czwartek o ćwierćfinał powalczy z niemieckim mikstem Peter Kaesbauer/Isabel Herttrich.

Z rywalami w pierwszej rundzie bez problemów uporali się też Michał Rogalski (zawodnik Hubala pokonał 21:6, 21:9 Samuela Cali z Malty) oraz debel Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Przemysław Wacha (Technik Głubczyce), który wygrał 2:0 (21:12, 21:6) z parą z Belgii Matijs Dierickxm/Freek Golinski.

W czwartek Rogalski zmierzy się z rozstawionym z numerem jeden Duńczykiem Janem O Jorgensenem. Z kolei polski debel czeka starcie z turniejową trójką z Rosji Wladimir Iwanow/Iwan Sozonow.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl