Mistrzostwa Europy w badmintonie. Koniec w drugiej rundzie

Reprezentanci Polski nie zdołali awansować do ćwierćfinału indywidualnych mistrzostw Europy w badmintonie
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Blisko awansu do ćwierćfinału na imprezie rozgrywanej w Kazaniu był debel Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Przemysław Wacha (Technik Głubczyce). Polska para w czwartek zmierzyła się z rozstawionym z numerem trzecim duetem z Rosji Wladimir Iwanow/Iwan Sozonow. Cwalina i Wacha pierwszego seta przegrali 19:21, w drugim rozbili rywali 21:13. Tym samym kto awansuje do ćwierćfinału decydowała trzecia partia. Polacy prowadzili w niej już 19:16, a mimo to przegrali 19:21 i musieli pożegnać się z imprezą.

Na drugiej rundzie swój udział w indywidualnych mistrzostwach Europy zakończył też mikst Robert Mateusiak (Hubal Białystok)/Agnieszka Wojtkowska (Technik Głubczyce). Polska para przegrała 1:2 (16:21, 21:10, 15:21) z niemieckim duetem Peter Kaesbauer/Isabel Herttrich.

Do ćwierćfinału nie awansował też Michał Rogalski. Trudno jednak było przypuszczać, że zawodnik Hubala Białystok wyeliminuje turniejową jedynkę. Polak przegrał 0:2 (19:21, 10:21) z Duńczykiem Janem O Jorgensenem.

Wcześniej, bo w pierwszej rundzie, z zawodami w Kazaniu pożegnali się pozostali reprezentanci Polski: Anna Narel (Badders-Club Białystok) i debel Łukasz Moreń (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Wojciech Szkudlarczyk (Technik Głubczyce).

Więcej informacji na bialystok.sport.pl