Puchar Świata w kajakarstwie. Są medale

W sobotę rano rozegrano pierwsze finały na odbywających się we Włoszech zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie

W dwóch finałach rywalizowały osady z reprezentantami województwa podlaskiego. Dwójka na 500 metrów Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów)/Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) zajęła drugie miejsce. Szybsze od Polek były tylko Węgierki Gabriella Szabo/Ninetta Vad.

Z kolei na piątej pozycji uplasowała się czwórka na 1000 metrów (Paweł Florczak i Rafał Rosolski - obaj Dojlidy Białystok oraz Bartosz Stabno - Posnania Poznań, Rafał Maroń - Zawisza Bydgoszcz).

Najszybsi w rywalizacji dwójek na 1000 metrów byli natomiast Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski (obaj Zawisza Bydgoszcz).

W kobiecych jedynkach na 1000 metrów drugie miejsce zajęła z kolei Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz), a trzecia była Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań). Pierwsza z zawodniczek uplasowała się również na czwartej pozycji w zmaganiach na 500 metrów (piąta na tym dystansie była Karolina Naja - AZS AWF Gorzów Wielkopolski).

Natomiast w C2 na 1000 metrów najszybsza była osada Tomasz Kaczor (Warta Poznań)/Vincent Słomiński (Stomil Poznań).

Zawody we Włoszech zakończą się w niedzielę.