Kajakarstwo. Czwórka tuż za podium

Czwórka na 500 metrów w składzie z Edytą Dzieniszewską ze Sparty Augustów zajęła czwarte miejsce w zawodach Pucharu Świata

Kajakarze od piątku rywalizowali w pierwszych zawodach z cyklu Pucharu Świata w tym roku. Na imprezie w Mediolanie nie zabrakło reprezentantów z województwa podlaskiego. W sobotnich finałach popłynęli Edyta Dzieniszewska oraz Rafał Rosolski i Paweł Florczak (obaj Dojlidy Białystok). Zawodniczka Sparty Augustów wraz z Martą Walczykiewicz (KTW Kalisz) zajęła drugie miejsce w K2 na 500 metrów. Z kolei kajakarze Dojlid byli w osadzie czwórki (ponadto płynęli w niej Bartosz Stabno - Posnania Poznań, Rafał Maroń - Zawisza Bydgoszcz), która uplasowała się na piątej pozycji.

Dzieniszewska przed kolejną szansą na medal stanęła w niedzielę. Wówczas to odbył się finał czwórek na 500 metrów (oprócz zawodniczki Sparty osadę stworzyły Agnieszka Kowalczyk - AZS AWF Gorzów Wielkopolski, Ewelina Wojnarowska - Warta Poznań, Anna Włosik - KKW-29 Kraków). Polki zmagania ukończyły na czwartej pozycji.