Jubileuszowe mistrzostwa Polski odbędą się w Białymstoku

Ponad stu zawodników powalczy o medale. Od czwartku do niedzieli w Białymstoku będą rozgrywane 50. Indywidualne Mistrzostwa Polski w badmintonie
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W grze pojedynczej mężczyzn tytułu będzie bronił Przemysław Wacha z Technika Głubczyce. Jego największym rywalem powinien być Michał Rogalski (Hubal Białystok). Obaj zawodnicy spotkali się w ubiegłorocznym finale. Do faworytów zaliczany jest również kolejny zawodnik białostockiego klubu Adrian Dziółko (brązowy medalista sprzed roku).

W grze pojedynczej kobiet główną faworytką do złota jest Anna Narel (Badders Białystok). W singlu nie wystąpi bowiem obrończyni tytułu - Kamili Augustyn (zagra tym razem tylko w deblu i mikście).

Gra podwójna mężczyzn również ma swoich faworytów. Michał Łogosz i Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki) to obrońcy tytułu z zeszłego roku. Odebrać trofeum będą im chcieli Wojciech Szkudlarczyk (Technik) i Łukasz Moreń (SKB).

Z kolei w deblu kobiet na pewno nie będzie powtórki finału sprzed roku. Złote medalistki siostry Agnieszka i Aneta Wojtkowskie (Technik) już w półfinale mogą spotkać się z wicemistrzyniami Kamilą Augustyn i Moniką Bieńkowską (SKB).

W grze mieszanej Robert Mateusiak (Hubal) i Agnieszka Wojtkowska (Technik) o zwycięstwo powinni powalczyć z Łukaszem Moreniem i Kamilą Augustyn (SKB Suwałki).

Mistrzostwa będą odbywały się w Zespole Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Plan turnieju

Czwartek: godz. 17 - początek gier eliminacyjnych.

Piątek: godz. 9 - początek gier w turnieju głównym.

Sobota: godz. 10 - ćwierćfinały; godz. 16 - półfinały,

Niedziela: godz. 10 - finały.