Rozdano medale w jubileuszowych mistrzostwach Polski w badmintonie

Dość szybkie wygrane, ale i zacięte pojedynki - w niedzielę odbyły się finały 50. Indywidualnych Mistrzostw Polski w badmintonie

W imprezie, która od czwartku odbywała się w Białymstoku, wzięło udział ponad stu zawodników. Kolejny złoty medal do swego dorobku dopisał m.in. Robert Mateusiak. Tym razem jednak partnerką w mikście zawodnika Hubala Białystok nie była Nadia Zięba, a Agnieszka Wojtkowska z Technika Głubczyce. Białostocko-głubczycka para w finałowym meczu pokonała w dwóch setach (21:15, 21:9) duet SKB Litpol-Malow Suwałki - Łukasz Moreń/Kamila Augustyn.

Bardziej zacięta była rywalizacja w pozostałych grach podwójnych. W deblu kobiet siostry Agnieszka i Aneta Wojtkowskie (Technik) w finale wygrały 2:1 (21:16, 19:21, 21:10) z parą Małgorzata Janiaczyk (AZS UW Warszawa)/Aleksandra Walaszek (Technik). Z kolei w grze podwójnej mężczyzn triumfowała para suwalsko-głubczycka Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk. Ten duet po ponadgodzinnym pojedynku okazał się lepszy (2:1 - 20:22. 21:18 21:19) od przedstawicieli SKB, olimpijczyków z Londynu, Adama Cwaliny i Michała Łogosza.

Ciekawy i zacięty był też pojedynek w finale gry pojedynczej mężczyzn. Złoto zdobył Przemysław Wacha, ale zawodnik Technika musiał się sporo natrudzić, aby wywalczyć swój trzynasty tytuł mistrzowski. Ostatecznie po godzinnym pojedynku wygrał (2:1 - 20:22, 21:13, 21:19) z Michałem Rogalskim z Hubal.

Z kolei złoty medal w rywalizacji singlistek trafił do Anny Narel-Ościłowicz (Badders-Club Białystok), która pokonała w finale 2:0 (22:20, 21:12) Weronikę Grudzinę (Solec Kujawski).

- Mistrzostwa uważam za udane. Cztery dni zmagań i stresu, ale wszystko udało się wykonać tak, jak zakładaliśmy. Myślę, że zawodnicy byli zadowoleni z warunków, jakie im zapewniliśmy. Pod względem sportowym turniej również stał na dobrym poziomie - podsumował imprezę organizator Paweł Lenkiewicz.