Edyta Dzieniszewska w złotej osadzie

Polska osada kajakarek w olimpijskiej konkurencji K4 500 metrów wygrała Puchar Świata w czeskich Racicach. W składzie triumfatorek była Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów.

W pierwszym tegorocznym Pucharze Świata na początku maja w Mediolanie Polska czwórka zajęła czwarte miejsce. W kolejnych zawodach, które zostały właśnie rozegrane, w tej konkurencji wystąpił inny skład. W porównaniu do Mediolanu w osadzie została tylko Dzieniszewska, a za partnerki miała tym razem Martę Walczykiewicz, Karolinę Naja i Beatę Mikołajczyk. Polki wygrały zdecydowanie. Blisko o dwie sekundy wyprzedziły Niemki, a na trzecim miejscu wyścig ukończyły Białorusinki.

- Trenerzy kadry mocno kombinują, ale tym razem w Racicach wystąpił teoretycznie najmocniejszy skład czwórki. Podejrzewam, że w tej osadzie będą jeszcze zmiany, ale wydaje się, że Edyta ma tam mocną pozycję - mówi opiekun klubowy Dzieniszewskiej Jerzy Grąbczewski.

Oprócz Dzieniszewskiej województwo podlaskie w pucharze reprezentowała jeszcze Magdalena Krukowska z Dojlid Białystok. W finale A K2 200 metrów wraz z Agnieszką Kowalczyk zajęła piąte miejsce, a na 500 metrów osada ta w finale B uplasowała się na drugim miejscu. Ponadto Krukowska była ósma w finale A jedynki na 1000 metrów.

Za tydzień Puchar Świata odbędzie się w Szeged.