Sport.pl

Polska Biega. Wszyscy na start

Przed nami jubileuszowa, dziesiąta edycja weekendu Polska Biega. W województwie podlaskim jest do wyboru kilka imprez biegowych, a jeszcze cały czas można dołączyć do akcji
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W ramach akcji niektóre imprezy już się odbyły. Około dwóch tysięcy osób rywalizowało w drugim półmaratonie białostockim, a w grajewskim "Biegu Wilka" brało udział blisko 800 biegaczy. Kto nie biegł, nic straconego. Od piątku do niedzieli w województwie jest kilka miejsc, gdzie można rywalizować z innymi lub po prostu sobie pobiegać. Po raz kolejny do ogólnonarodowego biegania przyłączyły się zakłady karne w Białymstoku i Czerwonym Borze. Od lat w akcji biorą udział Suwałki, Łomża, Bielsk Podlaski, Mielnik, Czarna Białostocka, Michałowo, Stawiski. Natomiast Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firma CEZAS zapraszają w niedzielę do udziału w V Białostockim Biegu Masowym. Tegoroczny odbędzie się w Parku Zwierzynieckim. Do pokonania będzie pętla o długości około 3,9 km. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: (85) 662-89-20, (85) 662-89-27, kom. 602-124-568 lub mailowo: cezas@cezas.pl. Można też zgłosić się osobiście bezpośrednio przed biegiem w biurze zawodów w godzinach 9.30-10.40.

Więcej informacji o imprezach, a także o tym, jak można zgłosić swój bieg, na stronie www.polskabiega.pl.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Imprezy w województwie podlaskim

Piątek: Mielnik, godz. 10, kompleks sportowy; Suwałki, godz. 10, wokół terenów przy zalewie Arkadia, zapisy od godz. 9.30; Czarna Białostocka, godz. 16, stadion miejski; Bielsk Podlaski, godz. 16, start i meta przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II przy ul. Wojska Polskiego.

Sobota: Stawiski, godz. 11, stadion miejski; Michałowo, godz. 11, obrzeża Michałowa; Łomża, godz. 12, tereny sportowo-rekreacyjne przy ul. Konstytucji 3 Maja; Czerwony Bór, godz. 13, dwa biegi dla więźniów zakładu karnego; Białystok, godz. 14, pole spacerowe zakładu karnego.

Niedziela: Białystok, godz. 11, park Zwierzyniecki.

Więcej o: