Polska Biega. Od przedszkolaka do więźniów [ZDJĘCIA]

Dziesiąty Weekend Polska Biega za nami. W województwie podlaskim zorganizowano kilkanaście imprez, w których biegało około tysiąca osób.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białystok

Piąty tzw. bieg masowy zgromadził w parku Zwierzynieckim 146 biegaczy. To liczba trzykrotnie większa niż w poprzednim roku. Imprezę zorganizowali Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firma CEZAS. Do pokonania była trasa długości ponad trzech kilometrów. Wśród mężczyzn wygrał Andrzej Leończuk, a z kobiet najlepsza okazała się Justyna Leończuk. W kategorii do lat 14 najlepszy był Krzysztof Sztabkowski, a wśród dziewcząt Justyna Kowalewicz.

Łomża

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji bieg zorganizował po raz trzeci. Trasę wyznaczono na terenie dawnej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja. Udział wzięło 25 osób. Pierwsze miejsce zajął Dawid Kozłowski, drugie Dariusz Dziekoński, a trzecie Wojciech Bejenka.

Bielsk Podlaski

W Bielsku imprezę już po raz czwarty zorganizowało Stowarzyszenie "Małe Marzenia". W sumie biegało około 200 osób w wieku od przedszkolaka do dorosłych.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, przedszkolaki (200 metrów) - Gabrysia Popławska i Eryk Pieczyński; szkoły podstawowe (700 metrów) - Martyna Omelianowicz i Adam Mojsewicz; gimnazja (1400 metrów) - Ewa Kalisz i Krzysztof Wścibiak; szkoły ponadgimnazjalne i dorośli - Jagoda Tomaszuk i Edmund Terebuń.

Śniadowo

W Śniadowie już po raz drugi z rzędu zorganizowano imprezę dla przedszkolaków.

- Tym razem był to "bieg z balonikiem" - opowiada organizator Adam Golba. - Każdy uczestnik dostał balonik i musiał z nim pokonać trasę, którą wyznaczyliśmy w parku. Na tej trasie były różne zadania do wykonania, bo wiadomo, że dla małych dzieci sam bieg jest zbyt nudny. W sumie to był taki dzień na sportowo. Uczestnicy, a było ich około stu, dostali pamiątkowe dyplomy.

Czerwony Bór

Popularność biegania w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze rośnie z roku na rok. W poprzedniej akcji Polska Biega wzięło udział 30 osadzonych. W tym roku w sumie biegało 79 więźniów.

- Dla 19 z nich wyznaczyliśmy trasę poza zakładem karnym - mówi Paweł Zieliński, wychowawca w Czerwonym Borze. - Byli to osadzeni, którzy wychodzą na przepustki, do pracy. Reszta biegała na terenie zakładu. Nagrodami były małe upominki rzeczowe oraz tzw. wnioski nagrodowe. W naszym zakładzie jest grupa więźniów, która regularnie biega, a taka impreza to dla nich forma sprawdzenia. Z radością też zauważam, że biegających jest coraz więcej.

Michałowo

Nauczyciele z zespołu szkół w Michałowie imprezę w ramach akcji zorganizowali po raz siódmy. Rywalizowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, w sumie 82 osoby. Chłopcy mieli do pokonania 2,5 km, a dziewczęta 2,1 km. Pierwsza trójka w każdej kategorii otrzymała statuetki, a każdy z uczestników biegu pamiątkowy brelok. W zabezpieczeniu trasy pomagała straż graniczna i straż pożarna.

Mielnik

W Mielniku na różnych dystansach biegały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Łącznie wydano 97 numerów startowych. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami za udział, a zwycięzcy poszczególnych kategoriach medalami. Po biegu było ognisko integracyjne.

Suwałki

W biegach nad zalewem Arkadia uczestniczyło w sumie 112 osób, w tym 99 to uczniowie dwóch podstawówek SP 4 i SP 9, którzy przyszli z nauczycielami.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: szkoły podstawowe (rocznik 2006) - Kamila Kopko i Marcin Rzodkiewicz; rocznik 2001 - Patrycja Kundzicz i Patryk Ołów; gimnazja - Damian Raczyło; bieg główny - Paulina Gorlewska i Paweł Kaszkiel.

Stawiski

Impreza została zorganizowana na stadionie miejskim. Biegi rozegrano w pięciu kategoriach: do lat 7 lat - dystans 100 metrów (8 uczestników); klasy I-III szkoły podstawowej - 400 metrów (57 uczestników); klasy IV-VI szkoły podstawowej - 800 metrów (50 uczestników); gimnazjum - 1500 metrów (5 uczestników); powyżej lat 17 - 3000 metrów (14 uczestników).

Każdy z biegających dostał pakiet startowy, czyli wodę, owoce, batony. Ponadto były pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo oraz dyplom dla najmłodszego - Szymon Zalewski (2 lata) i najstarszego uczestnika - Mirosław Konopka (55 lat).

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy bawili się przy muzyce, była grochówka oraz lody.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl