W Supraślu odbył się Merida Mazovia MTB Marathon [ZDJĘCIA]

W niedzielę w Supraślu odbył się Merida Mazovia MTB Marathon. Trasa, która przebiega przez Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej, była bardzo urozmaicona
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Poziom trudności organizator wyznaczyli jako najwyższy w skali od 1 do 6. Trasa była wymagająca, wręcz naszpikowana mocnymi podjazdami i technicznymi zjazdami, które wymagały od zawodników dobrego przygotowania.

Dla uczestników organizatorzy przygotowali cztery dystanse przystosowane do każdej grupy wiekowej. Dla dzieci dystans Hobby (8 km), dla dorosłych Fit (26) i Mega (55), natomiast dla osób szukających mocnych doznań była najdłuższa trasa Giga, która liczyła aż 84 km.

- Spodziewałem się, że będzie to bardzo trudna trasa. Myślę, że te cztery dystanse spełniły oczekiwania uczestników i byli oni zadowoleni - powiedział Cezary Zamana, organizator imprezy.

Dystans Hobby

Na dystansie Hobby najlepszy okazał się Szymon Gryn (MTB Ełk Prostki), który uzyskał czas 21,07. Drugą pozycję zajął Sebastian Żurek z MayDay Lublin Team (czas 21,58). Trzecią lokatę wywalczył Kamil Lach z UKK Huragan Wołomin (czas 22,48).

Wśród dziewczynek pierwsza na metę dotarła Zofia Bombała (Legion-serwis Active Jet Merida Team), która uzyskała czas 24,09. Druga lokata przypadła Ewelinie Nowak z V-MAX MOSiR Mińsk Mazowiecki (czas 24,58). Z kolei trzecia była Luiza Wawer reprezentująca Argema.pl z czasem 26,08.

Dystans Fit

Na dystansie Fit najlepszy był Patryk Białek z SK Bank Team. Zawodnik dotarł na metę uzyskując czas 52,26. Tuż za nim przyjechał Paweł Szczygielski (www.rowerek.eu Grupa DSF maxxis Team) z czasem 53,03. Trzeci na metę dotarł Michał Glanz. Zawodnik reprezentujący Warszawski Klub Kolarski uzyskał wynik 53,08.

Najszybsza z kobiet była Agnieszka Śpica (Roche Polska sp. z o.o.), która uzyskała czas 1,04,26. Druga lokata przypadła Iwonie Wnorowskiej z Red 8 Team (czas 1,05,33), a trzecia Martynie MIziak z Polpharma Bike Team (czas 1,10,25).

Dystans Mega

Wśród mężczyzn dystans Mega wygrał Grzegorz Czetyrko z klubu Kolarzyk Cycling Team Olsztyn, który uzyskał czas 1,53,08. Drugi na mecie zameldował się Tomasz Majewski (BDC Retro MTB Team) z czasem 1,57,21. Z kolei trzeci był Paweł Ciunel (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn) - czas 1,57,59.

Najszybszą kobietą na tym dystansie była Renata Supryk z AGR Welodrom (czas 2,30,28). Druga lokata przypadła Zofii Sołtys (VELMAR.PL - MERIDA TEAM, czas 2,31,24). Trzecia na metę zameldowała się Marta Szałaj z klubu Polonia Warszawa MTB, która uzyskała czas 2,36,08.

Dystans Giga

Na najdłuższym dystansie najbardziej wytrwały był Paweł Baranek. Zawodnik AIRBIKE.PL pokonał trasę uzyskując czas 2,54,39. Tuż za nim na mecie pojawił się Artur Korc (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn) z czasem 2,55,25. Trzecia pozycja przypadła dla Artura Mioduszewskiego z BDC Retro MTB Team (czas 3,03,30).

Wśród kobiet pierwsza na metę dotarła Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team) z czasem 3,35,15. Drugą pozycję zajęła Krystyna Żyżyńska z MYBIKE.PL (czas 3,51,05). Z kolei trzecia była Elżbieta Kaca również z MYBIKE.PL (czas 4,30,23).

Więcej informacji na bialystok.sport.pl