Kajakarstwo. Sześć medali na mistrzostwach Polski

Sześć medali zdobyli reprezentanci województwa podlaskiego na rozgrywanych w Poznaniu mistrzostwach Polski w kajakarstwie.

Trzy złote krążki wywalczył Rafał Rosolski. Kajakarz Dojlid Białystok wygrał zmagania w jedynce na 1000 oraz 500 metrów (na drugim z dystansów ostatnie miejsce w finale zajął wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy Marek Twardowski z Cresovii Białystok). Ponadto wraz ze swym klubowym kolegą Pawłem Florczakiem triumfował w K2 na 1000 metrów. Ze złotym medalem z Poznania wracają też Magdalena Krukowska i Sandra Skowrońska. Zawodniczki Dojlid były najlepsze w rywalizacji dwójek na 200 metrów.

Srebrne medale zdobyli natomiast Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów, K1 na 1000 metrów) oraz Florczak (K1 na 5000 metrów).

- Zdobyliśmy cztery złote medale, jeden srebrny i mieliśmy cztery czwarte miejsca - relacjonuje Paweł Skowroński, trener Dojlid. - Nasi zawodnicy z reprezentacji umocnili swoje pozycje w kadrze. Pozostali spisali się lepiej, niż przewidywaliśmy. Idziemy więc w dobrym kierunku