Diamentowa Liga. 190 cm i stop

Kamila Lićwinko zajęła ósmą pozycję w konkursie skoku wzwyż podczas mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Zawodniczka Podlasia Białystok pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 190 cm.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Na zawodach w Oslo w konkursie skoku wzwyż startowały dwie Polki. Były to Kamila Lićwinko oraz Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław). Obie zaczęły zmagania od wysokości 180 cm, pokonały ją w pierwszych próbach. 185 cm Kasprzycka również zaliczyła za pierwszym podejściem. Lićwinko uporała się z nią dopiero za drugim razem. Obie Polki natomiast trzykrotnie podchodziły do poprzeczki zawieszonej na wysokości 190 cm. Ostatecznie uporały się z tą wysokością, ale z kolejną (195 cm) już sobie nie poradziły. Zresztą 195 cm zaliczyły tylko trzy zawodniczki: Ana Simić i Blanka Vlasić (obie Chorwacja) oraz Maria Kuczina (Rosja). Ostatecznie Kasprzycka została sklasyfikowana na siódmej pozycji, a Lićwinko na ósmej. Wygrała Rosjanka z wynikiem 198 cm.

Z kolei na 11. pozycji zmagania na 3000 m z przeszkodami zakończył Łukasz Parszczyński. Zawodnik Podlasia Białystok uzyskał czas 8.35,56. Wygrał Kenijczyk Jairus Kipchoge Birech z rekordem życiowym i najszybszym w tym roku wynikiem na świecie 8.02,37.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl